Zavrieť

Porady

INTERNET A ZAHRANICIE

Ahojte poradáci !

Mám mob.internet od orange a chcel by som vedieť ako to fungunuje v zahraničí konkretne v Nemecku ( teda funguje ??!!! ) , jednoducho povedané platím niečo navyše keď používam SK internet v N...??? Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil Dav : 23.07.09 at 16:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Datovy roaming ti samozrejme v Nemecku fungovat bude, ale neodporucam ho vyuzivat, lebo je to velmi drahe. Konkretne v Nemecku stoja datove prenosy 5,88 eura za MB.

    Viac info tu (str. 18):
    http://img.orange.sk/orange_sk/data/...0_15052009.pdf

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    jokova Pozri príspevok
    Ahojte poradáci !

    Mám mob.internet od orange a chcel by som vedieť ako to fungunuje v zahraničí konkretne v Nemecku ( teda funguje ??!!! ) , jednoducho povedané platím niečo navyše keď používam SK internet v N...??? Ďakujem za odpoveď.
    Funguje v roamingu..ale našetri si nejaké peniaze, keď ho chceš používať...
    Aj keď tento príklad z porady je o OrangeWorld..ale aj mobilný je drahší ako u nás.

    http://www.porada.sk/t89427-orange-w...-20-000-a.html

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    marko182 Pozri príspevok
    Datovy roaming ti samozrejme v Nemecku fungovat bude, ale neodporucam ho vyuzivat, lebo je to velmi drahe. Konkretne v Nemecku stoja datove prenosy 5,88 eura za MB.

    Viac info tu (str. 18):
    http://img.orange.sk/orange_sk/data/...0_15052009.pdf

    Ak cestuješ do Nemecka, výhodnejšie ( lacnejšie ) je kúpiť O2 kartu za 3,49 €... Na SIM karte máš už pri kúpe kredit 1,83 € (55 Sk). ....

    Pri predplatených službách je medzinárodný roaming aktivovaný pri aktivácii SIM karty.

    Prenos dát je možný len v krajine, kde má spoločnosť O2 roamingoveho GPRS partnera, ich zoznam nájdeš na internetovej stranke www.sk.o2.com/ludia/nase-sluzby/roaming/gprs.html .

    Prenos dát v roamingu je spoplatnený v zmysle platného cenníka sumou:

    • 2 €/MB (60,25 Sk/MB) v tarifných zónach 1 (Česko) a 2 (ďalšie členské štáty EÚ)

    • 9€/MB (271,13 Sk/MB) v tarifných zónach 3,4 a 5.

    Účtovací interval pri prenose dát v roamingu je 10kB.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Ak v zahranici uz skutocne nemozes vydrzat bez internetu.. najdi si nieke WiFi free zónu a pripoj sa tam. Vo vacsich mestach je takych zon dost a bude to urcite lacnejsie.. Ak nie zadarmo.. tak maximalne si v nejakej tej Wifi kaviarni das kavu a surfujes. Urcite ta to vyjde lacnejsie ako datovy roaming.

    A ak si v zahrancii dlhsie.. Zvaz aktivaciu datovej karty miestneho providera. Len sa neviaz zmluvne na 2 roky

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    Poznam borca co spravil na slusobnom datovom internete v zahranici 40 tis. :-) Takze datovy Orange v zahranicii NIE. Aj ked ich v poslednom case tlaci Unia z cenami dolu, a maju aj nejaky roamingovy datovy balicek. Ale je to skor na smiech ako realne pouzitie.

    INTERNET A ZAHRANICIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.