Zavrieť

Porady

faktúra - daňový doklad??

ahojte, chcela by som sa uistiť v tom, či je teda potrebné písať na vyšlú (ale aj došlú) faktúru, iba "faktúra" alebo "faktúra - daňový doklad". ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    Zakon o DPH taxativne vymedzuje nalezitosti za ktorych sa faktura povazuje za danovy doklad. Podla mojho nazoru ak tieto nalezitosti splna je irelevantne ci je dopisane "danovy doklad" lebo je danovym dokladom. faktura na ktorej je napisane "danovy doklad" a nesplna nalezitosti pozadovane menovanym zakonom nie je danovym dokladom. Cize je jedno ci sa na fakturu uvedie text "faktura" alebo "faktura - danovy doklad", staci len "faktura".

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Zombor
    Zakon o DPH taxativne vymedzuje nalezitosti za ktorych sa faktura povazuje za danovy doklad. Podla mojho nazoru ak tieto nalezitosti splna je irelevantne ci je dopisane "danovy doklad" lebo je danovym dokladom. faktura na ktorej je napisane "danovy doklad" a nesplna nalezitosti pozadovane menovanym zakonom nie je danovym dokladom. Cize je jedno ci sa na fakturu uvedie text "faktura" alebo "faktura - danovy doklad", staci len "faktura".
    Zombor, zo zákona o DPH už pojem daňový doklad vypadol.

    Zombor je offline (nepripojený) Zombor

    Zombor
    pyton
    Zombor, zo zákona o DPH už pojem daňový doklad vypadol.
    Dakujem za upozornenie, viem ze uz aj cestovny listok nazyvaju fakturou, je to len sila zvyku. Ako este niektori ludia stale dlhodoby majetok nazyvaju investicnym. Uz si na to dam pozor.

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    ahojte mala som zálohovú fakturu uhradila som ju ale neprišla mi vyučtovacia faktura iba "danový doklad o prijatí platby" teraz som na pochybách ako to učtovať ako fakturu? mame podvojné učtovnístvo a sme platci dph na doklade nieje uvedený dátum dodania, iba dátum vystavenia a prijatia platby.
    teraz neviem ako mam postupovat aby to bolo ok

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    alusa783 Pozri príspevok
    ahojte mala som zálohovú fakturu uhradila som ju ale neprišla mi vyučtovacia faktura iba "danový doklad o prijatí platby" teraz som na pochybách ako to učtovať ako fakturu? mame podvojné učtovnístvo a sme platci dph na doklade nieje uvedený dátum dodania, iba dátum vystavenia a prijatia platby.
    teraz neviem ako mam postupovat aby to bolo ok
    ak si úhradu dala na 314.1 -zálohy s DPH, tak preúčtuj
    314.2,343/321
    321/314.1
    pričom 314.2 je záloha bez DPH
    to je len príklad, niekto to robí jednoduchšie, napr. len si uplatní DPH zápisom 343/314.1
    ================
    mám za to, že ak neprišla vyúčtovacia faktúra, tak služba nebola dodaná, resp. nebola dodaná v tom zdaňovacom období, kedy bola zaplatená záloha. Dodávateľ musí DPH odviesť a vám odberateľovi vystaviť faktúru k prijatej platbe, aby ste si DPH mohli odpočítať.
    naďalej je to záloha na budúcu dodávku, len "očistená" od DPH.

    faktúra - daňový doklad??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.