Zavrieť

Porady

Sklady v Pohode

Potrebovala by som poradiť. Účtujem v podvojnom účtovníctve firmu, nákup materiálu ide priamo do spotreby , na konci roka je upravený stav skladu. Potrebujem viesť skladovú evidenciu.
Mám otázky:
1. príjemky robím na základe došlých faktúru, cena podľa nákupu. /to mi je v podstate jasné/
2. z nakúpeného materiálu mi vzniká výrobok a odpad. Tam podľa výroby urobím výdajky materiálu a príjemky výrobkov a odpadu. / to mi je tiež jasné/
3. Pri predaji robím výdajky na základe vydaných faktúr a tu nastal problém. V pohode mi tvrdili, že výdajky mám robiť v predajnej cene. Nejde mi to do hlavy, lebo na skladovej karte by som mala viesť skladovú položku v skladovej cene. Akonáhle urobím výdajku v predajnej cene, tak mám výdaj väčší. Neviem či to chápem správne, ale ide o pílu a skúšala som zisťovať u známej, ktorá robí tiež na píle skladové zásoby, tvrdila mi že všetko vedie v jednej skladovej cene. Takže neviem, či tá predajná cena na výdajke bude správna.
Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď, ale už som z toho zúfalá, lebo každý mi radí niečo iné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    EkoMax Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť. Účtujem v podvojnom účtovníctve firmu, nákup materiálu ide priamo do spotreby , na konci roka je upravený stav skladu. Potrebujem viesť skladovú evidenciu.
    Mám otázky:
    1. príjemky robím na základe došlých faktúru, cena podľa nákupu. /to mi je v podstate jasné/
    2. z nakúpeného materiálu mi vzniká výrobok a odpad. Tam podľa výroby urobím výdajky materiálu a príjemky výrobkov a odpadu. / to mi je tiež jasné/
    3. Pri predaji robím výdajky na základe vydaných faktúr a tu nastal problém. V pohode mi tvrdili, že výdajky mám robiť v predajnej cene. Nejde mi to do hlavy, lebo na skladovej karte by som mala viesť skladovú položku v skladovej cene. Akonáhle urobím výdajku v predajnej cene, tak mám výdaj väčší. Neviem či to chápem správne, ale ide o pílu a skúšala som zisťovať u známej, ktorá robí tiež na píle skladové zásoby, tvrdila mi že všetko vedie v jednej skladovej cene. Takže neviem, či tá predajná cena na výdajke bude správna.
    Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď, ale už som z toho zúfalá, lebo každý mi radí niečo iné.
    Do položiek výdajky v Pohode sa zadávajú predajné ceny. Vďaka tomu je možné si vytlačiť výdajku v predajných cenách (dodací list), ako aj výdajku v nákupných cenách (tie si vie zo skladu potom načítať automaticky), prípadne v tlačovej zostave Zisk si tieto ceny porovnať a zistiť zisk na danej dodávke. Ak vás tieto informácie nezaujímajú a ide len o sledovanie hodnoty zásob na sklade, tak do výdajok netreba zadávať žiadne ceny, lebo tie nákupné si sleduje ono automaticky samo.

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Ešte mám jednu otázku, takže ak robím výdajku v predajnej cene, ako mi potom prepočíta priemernú cenu na skladovej karte ? Nenavýši mi potom skladovú cenu ?

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    EkoMax Pozri príspevok
    Ešte mám jednu otázku, takže ak robím výdajku v predajnej cene, ako mi potom prepočíta priemernú cenu na skladovej karte ? Nenavýši mi potom skladovú cenu ?
    Vážená nákupná cena sa vypočítava vždy z nákupných cien na príjemkách bez ohľadu na to, aké ceny sú na výdajkách. Skladovú cenu nenavýši.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.