Zavrieť

Porady

Bankovy ucet registrovany na DU.

Dobry den,

Dnes som obvolaval DU ale neuspesne. Stale si ma dookola prepojovali. Fakt ze seriozny pristup. No poznate to ako to chodi....

Tak skusim tu:

som platca DPH a pri registracii chceli pomne cislo bankoveho uctu.

Chcem sa spytat ci vseky pohyby musim riesit cez tento ucet?

Napr. mozem si kupit tovar zo zahranicia, nechat si vystavit fakturu bez DPH a zaplatit napr z bratovho uctu?

Dalej nevie mi niekdo poradit s procesom samozdanenia. Ako sa to robi? Co ktomu potrebujem? Je to casovo narocne?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Jonathanvanreed Pozri príspevok
    Dobry den,

    Dnes som obvolaval DU ale neuspesne. Stale si ma dookola prepojovali. Fakt ze seriozny pristup. No poznate to ako to chodi....

    Tak skusim tu:

    som platca DPH a pri registracii chceli pomne cislo bankoveho uctu.

    Chcem sa spytat ci vseky pohyby musim riesit cez tento ucet? všetky príjmy a výdavky súvisiace s podnikaním

    Napr. mozem si kupit tovar zo zahranicia, nechat si vystavit fakturu bez DPH a zaplatit napr z bratovho uctu? Nedoporučujem - prečo to chceš robiť, keď máš vlastný účet ?

    Dalej nevie mi niekdo poradit s procesom samozdanenia. Ako sa to robi? Co ktomu potrebujem? Je to casovo narocne? Preštuduj si zákon o DPH, alebo zver účtovníctvo a spracovanie DPH skúsenej účtovníčke, aby tvoje podnikanie nestroskotalo na pokutách z DU.

    Dakujem.
    Odpoveď v texte
    Dakujem za rychlu odpoved.

    Chcel som to uhradit z ineho uctu z dovodu ze ten moj podnikatelsky nema embasovanu kartu. Tym padom nemozem zaplatit cez internet. Budem si musiet asi zmenit banku. Ta momentalna mi embasovanu nevyda.

    Prijemny den.

    Bankovy ucet registrovany na DU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.