Zavrieť

Porady

odvody do socialnej

dobry den prajem mam taku otazku:

od 1.9. minuleho roka mam otvorenu zivnost. dobrovolne som neplatil do socialnej nic - rok som bol od platenia oslobodeny.

kedy sa mi staci prihlasit do socialnej od 1.9.2009 alebo treba skor?
vopred diky za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    misho.adam Pozri príspevok
    dobry den prajem mam taku otazku:

    od 1.9. minuleho roka mam otvorenu zivnost. dobrovolne som neplatil do socialnej nic - rok som bol od platenia oslobodeny.

    kedy sa mi staci prihlasit do socialnej od 1.9.2009 alebo treba skor?
    vopred diky za rady
    Do 30.6.09 si bol povinný odovzdať do SP výpis z daň. priznania za rok 2008. Aký príjem=tržby si mal za rok 2008 ?

    misho.adam je offline (nepripojený) misho.adam

    misho.adam
    no vypis som odovzdal trzby neviem v papieroch sa nevyznam to mi robila ekonomka
    mne ide len o to odkedy mam platit odvody do SP

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    misho.adam Pozri príspevok
    no vypis som odovzdal trzby neviem v papieroch sa nevyznam to mi robila ekonomka
    mne ide len o to odkedy mam platit odvody do SP
    Odvody do soc. poisťovne sa platia od 1.7., pričom prvá splátka za júl musí byť uhradená do 8.8.

    misho.adam je offline (nepripojený) misho.adam

    misho.adam
    a neviete mi nahodou poradit ci sa musim ist do socialnej prihlasit osobne alebo staci ak pojde manzelka

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    misho.adam Pozri príspevok
    no vypis som odovzdal trzby neviem v papieroch sa nevyznam to mi robila ekonomka
    mne ide len o to odkedy mam platit odvody do SP
    Práve od výšky tržieb závisí odkedy budeš povinným platitelom odvodov do SP. Ak tvoj príjem v danom roku neprekročí 12-násobok min. mzdy, nemusíš byť povinným platiteľom ...
    Ak sa v papieroch vyzná ekonomoka, určite by ťa bola upozornila, že do 8.7.2009 sa musíš povinne zaregistrovať - ak tvoj príjem za rok 2008 presiahol 12 x 295,50€ /bez ohľadu na to, kolko mesiacov si podnikal/

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    misho.adam Pozri príspevok
    a neviete mi nahodou poradit ci sa musim ist do socialnej prihlasit osobne alebo staci ak pojde manzelka
    Netreba ist osobne, stacilo poslat postou doporucene vyplneny Registracny list FO - SZCO prihlaska.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.