Zavrieť

Porady

Prepravné náklady

Dobrý deň,
pracujem v programe ALFA a potrebovala by som vedieť ako mám zaúčtovať prepravné náklady, ktoré mi účtuje dodávateľ za dodaný tovar. Keďže tovar prijímam na sklad, chcela by som vedieť, či mám vytvoriť novu položku v sklade, za prepravu tovaru?
Ďakuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ZU:

    § 25

    (1) Z jednotlivých zložiek majetku a záväzkov, ak tento zákon neustanovuje inak, sa oceňuje

    a) obstarávacou cenou


    1. hmotný majetok s výnimkou hmotného majetku vytvoreného vlastnou činnosťou,
    2. zásoby s výnimkou zásob vytvorených vlastnou činnosťou,
    3. podiely na základnom imaní obchodných spoločností, cenné papiere a deriváty,
    4. pohľadávky pri odplatnom nadobudnutí alebo pohľadávky nadobudnuté vkladom35) do základného imania,
    5. nehmotný majetok s výnimkou nehmotného majetku vytvoreného vlastnou činnosťou,
    6. záväzky pri ich prevzatí,


    Postupy účtovania v JU:

    6/8) V knihe zásob sa účtujú zásoby podľa jednotlivých produktov alebo ich skupín podľa potrieb účtovnej jednotky v jednotkách množstva a v peňažných jednotkách s výnimkou zásob podľa § 11 ods. 8. Zásoby, ktoré boli poskytnuté ako dar alebo prijaté ako dar sa v knihe zásob osobitne vyznačia. V knihe zásob sa uvádza aj prijatá zľava z ceny k zásobám, ktoré v čase jej prijatia má účtovná jednotka na sklade.


    OC= fakturovaná cena + výdavky súvisiace s obstaraním.
    Tovar 100€ preprava 10€, OC 110€.

    V cene 110€ prijmem tovar na sklad, žiadna iná položka v sklade na cenu prepravy.
    Keď predám, tovar mi odíde na základe výdajky v OC tovaru zo skladu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.