Zavrieť

Porady

Hromadné prepúšťanie.

Dobrý deň,
Chcela by som poprosiť o radu, keď máme nahlásené na úrade práce hromadné prepúšťanie, môžeme v tomto čase prijať zamestnaca do TPP. Hromadné prepúšťanie máme od 1.3.2009 do 30.9.2009. Toho času nám začali prichádzať zákazky, tak by sme potrebovali zas ľudí.
V prípade odpovedi by som Vás chcela poprosiť, ak je na to nejaký zákon, tak mi poraďte číslo alebo §.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rondos Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    Chcela by som poprosiť o radu, keď máme nahlásené na úrade práce hromadné prepúšťanie, môžeme v tomto čase prijať zamestnaca do TPP. Hromadné prepúšťanie máme od 1.3.2009 do 30.9.2009. Toho času nám začali prichádzať zákazky, tak by sme potrebovali zas ľudí.
    V prípade odpovedi by som Vás chcela poprosiť, ak je na to nejaký zákon, tak mi poraďte číslo alebo §.
    Ďakujem
    Prečo potom prepúšťanie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rondos Pozri príspevok
    Lebo v marci sme nemali zákazky a výhľad tiež nebol
    A nemôžete si ponechať niektorých zamestnancov, ktorí sú už na listine prepustených?

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    No ak na to nové miesto nikto z plánovaných prepúšťaných zamestnancov nemá požadovanú kvalifikáciu a nie je možnosť ani nikoho na toto miesto preradiť, potom si myslím, že si obhájite prijatie nového zamestnanca aj v takejto situácii.

    Ale treba si riadne zistiť, či nie je možnosť obsadiť tam nikoho z aktuálnych zamestnancov, lebo môžu ísť podnety na inšpektorát práce.

    rondos je offline (nepripojený) rondos

    rondos
    zamestnanci, ktorí boli na zozname už sú všetci prepustení, odišli s odstupným, troch sme si nechali, zrušili sme výpovede, ale termín ukončenia máme do konca septembra. Naspäť nemôžeme zobrať z nich nikoho lebo to boli slabší zamestnanci, neboli by schopní vrátiť odstupné.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    rondos Pozri príspevok
    zamestnanci, ktorí boli na zozname už sú všetci prepustení, odišli s odstupným, troch sme si nechali, zrušili sme výpovede, ale termín ukončenia máme do konca septembra. Naspäť nemôžeme zobrať z nich nikoho lebo to boli slabší zamestnanci, neboli by schopní vrátiť odstupné.
    Tak potom nevidím v tom žiaden problém.

    Hromadné prepúšťanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.