Zavrieť

Porady

Pokladka dlazby svojpomocne / "odbornikom"

Nikdy som nepokladal dlazbu a preto chcem vediet ci z Vasho pohladu je vhodne to urobit aj svojpomocne ked na to mam cas aj chut.
Je niekde zhrnute coho sa treba vyvarovat a co dodrzat?
Komplikovanejsie to budem mat o to ze bude pod dlazbu zatierat aj podlahove kurenie elektricke.
Pripadne aka je dobra cena ak to robi nejaky zivnostnik napr.
Ja som sa dostal na 11EUR na m2.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak tam máte kúrenie tak to radšej nechajte na povolanú osobu.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Ak máš chuť a čas, neznamená to že to dopadne Ok.

    To by som mal slepák už vonku.

    Ak si technický typ a bol si už pri niečom podobnom ( podával si náradie majstrovi), nemal by byť problém polžiť dlažbu. Treba dobrý podklad a hlavne veľa času ( ak budeš veci ponáhľať veci nepomôžeš). Dodržiavanie technologických prestávok atď... hlavne čo stýka rohoží kúrenia. Faktorov je skutočne veľa a s 0% skúsenosťami ťa to položí pri prvom probléme.
    Z môjho pohľadu by bolo možno naozaj lepšie pozvať majstra a jemu môžeš pomáhať , "pozerať na ruky" a učiť sa.( možno jednu časť s majstrom a potom sám).

    Veľa zdaru pri učení....

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Milan.Žiška Pozri príspevok
    Ak máš chuť a čas, neznamená to že to dopadne Ok.

    To by som mal slepák už vonku.

    Ak si technický typ a bol si už pri niečom podobnom ( podával si náradie majstrovi), nemal by byť problém polžiť dlažbu. Treba dobrý podklad a hlavne veľa času ( ak budeš veci ponáhľať veci nepomôžeš). Dodržiavanie technologických prestávok atď... hlavne čo stýka rohoží kúrenia. Faktorov je skutočne veľa a s 0% skúsenosťami ťa to položí pri prvom probléme.
    Z môjho pohľadu by bolo možno naozaj lepšie pozvať majstra a jemu môžeš pomáhať , "pozerať na ruky" a učiť sa.( možno jednu časť s majstrom a potom sám).

    Veľa zdaru pri učení....
    Pozerať na ruky z trochu väčšej vzdialenosti.Ak by náhodou letelo nejaké to náradie.Nie všetci majú radi čumilov a kibicov za riťou.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    V tom s tebou absolútne súhlasím, ale pomocná ruka padne vždy vhod. Ak toto nedokáže, nech si rovno dohodne majstra na celú robotu.

    Pokladka dlazby svojpomocne / "odbornikom"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.