Zavrieť

Porady

prevzatie dlhu

s.r.o. A má troch spoločníkov v pomere 42,5 ku 42,5 a 15. Jeden zo spoločníkov zistil nekalé praktiky akeďže spoločnosť nepracuje so ziskom, rozhodol sa jeden zos poločníkov vytvoriť s.r.o. B, ktorá pokračuje v činnosti akedže valné zhromaždenie spoločnosti A rozhodlo, že chce pokračovať v podnikaní (má nedokončenú výrobu záväzky a pohľadávky).
S.r.o. B chce prvziať dlhy s.r.o. A a tieto záväzky vysporiadať,ale peňažný vklad, resp. plnenie chce vykryť majtkom s.r.o. A na základe kúpmopredajnej zmluvy, lebo nemá istotu, či pohľadávka bude vymožiteľná. Aký je postup po právnej stránke,keď konateľ v s.r.o. B je aj konateľom v s.r.o. A a ostatní spoločníci sa správajú ako mŕtvi chrobáci a vyčkávajú ako sa veritelia budú správať a záujem pokračovať v podnikaní je skôr iba platonický. Ako to potom mám zúčtovať v s.r.o. A a v s.r.o. B, pričom s.r.o. B pokračuje a podniká a obchoduje aj dodávateľmi, ktorí sú veriteľmi v A.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Nechápem, ak nebol spoločník spokojný s firmou A a založil si firmu B, prečo si to teraz komplikuje a ide si zadĺžiť čistú firmu?
    Nech si to vysporiada všetko na každej kôpke zvlášť.

    Alena Mi je offline (nepripojený) Alena Mi

    Alena Mi
    Investoval do majetku firmy A a pokiaľ by neprevzal dlhy, prípadná exekúcia by majetok exekuovala a on by z toho majetku nemal nič. Chce sanovať firmu a pritom si vo výške prevzatia dlhu kúpno predajnou zmluvou nadobudne majetok do ktorého investovali traja spoločníci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.