Zavrieť

Porady

PN - vyplnenie potvrdenia pre soc.poist.

Dobrý deň,

potrebujem poradiť ako mám vyplniť potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku.
Zamestnanec pracoval v našej organizácii od 1.5.2007 a 28.11.2008 bol prepustený ale zároveň kvôli preobsadeniu iného miesta bol 1.12.2008 hneď prijatý v tej istej organizácii. Začal maródovať 16.7.2009. Vymeriavaci základ mám dať len za december 2008 keďže bol prerušený pracovný pomer alebo za celý rok, keďže pracoval v tej istej organizácii?? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Anka Ha Pozri príspevok
    Dobrý deň, zamestnanec je u nás zamestnaný od augusta 2010, od 10.01.2012 je na PN ... chcem sa spýtať pri vypisovaní potvrdenia zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenské dávky do vymeriaviacích základov dávam sumy hrubých miezd podľa jednotlivých mesiacov v roku 2011??? Nerozumiem v tom tlačive, či mám alebo nemám a ako vypisovať oddiely 2a 5 ...prosím o radu. Ďakujem vopred

    http://www.socpoist.sk/aktuality-potvrdenie-zamestnavatela-nebude-potrebne/48411s49739c

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    vrbovnica Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    potrebujem poradiť ako mám vyplniť potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku.
    Zamestnanec pracoval v našej organizácii od 1.5.2007 a 28.11.2008 bol prepustený ale zároveň kvôli preobsadeniu iného miesta bol 1.12.2008 hneď prijatý v tej istej organizácii. Začal maródovať 16.7.2009. Vymeriavaci základ mám dať len za december 2008 keďže bol prerušený pracovný pomer alebo za celý rok, keďže pracoval v tej istej organizácii?? Ďakujem za pomoc.
    áno, uvádzaš len obdobie od 1.12.08

    dahada je offline (nepripojený) dahada

    dahada
    podľa mňa by sa malo vyplniť obdobie od - do kedy trval prac. pomer: 1.= 1.1.08-28.11.08 2.= 1.12.08 - do teraz. Keď je známy zárobok za požadované obdobie, tak by bolo správne, aby ste za celé obdobie pracovného pomeru ho uviedli, pretože z toho za mu budú vypočítavať nemocenské dávky.

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Ja si tiež myslím, že len od 01.12., pretože sa jedná o nový pracovný pomer - síce v tej istej organizácii, hoci tiež ma to pomietlo. Ja by som si pre istotu pripravila dve tlačivá pre sociálku - aby ma nezaskočili pri okienku v SP.

    margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

    margaretka71
    Pekný deň, ja by som chcela vedieť aký dátum mám dať na potrvrdenie zamestnávateľa pre účely vyplatenia nemocenskej dávky v riadku kde sa píše "zamestnanec naposledy pracoval....", keď PN je od 20.7.09 a skutočnej naposledy pracoval 17.7.09 lebo nie je smenový pracovník. Mám tam dať dátum 17.7.09 alebo 19.7.2009 čiže predchádzajúci kal. deň pred začiatkom PN? Neviem či je ten dátum až taký podstatný, ale radšej sa opýtam skúsenejších. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    margaretka71 Pozri príspevok
    Pekný deň, ja by som chcela vedieť aký dátum mám dať na potrvrdenie zamestnávateľa pre účely vyplatenia nemocenskej dávky v riadku kde sa píše "zamestnanec naposledy pracoval....", keď PN je od 20.7.09 a skutočnej naposledy pracoval 17.7.09 lebo nie je smenový pracovník. Mám tam dať dátum 17.7.09 alebo 19.7.2009 čiže predchádzajúci kal. deň pred začiatkom PN? Neviem či je ten dátum až taký podstatný, ale radšej sa opýtam skúsenejších. Ďakujem.
    17.7. je ten správny dátum.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    margaretka71 Pozri príspevok
    Pekný deň, ja by som chcela vedieť aký dátum mám dať na potrvrdenie zamestnávateľa pre účely vyplatenia nemocenskej dávky v riadku kde sa píše "zamestnanec naposledy pracoval....", keď PN je od 20.7.09 a skutočnej naposledy pracoval 17.7.09 lebo nie je smenový pracovník. Mám tam dať dátum 17.7.09 alebo 19.7.2009 čiže predchádzajúci kal. deň pred začiatkom PN? Neviem či je ten dátum až taký podstatný, ale radšej sa opýtam skúsenejších. Ďakujem.
    napíšeš tam skutočnosť, kedy zamestnanec naozaj pracoval

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, prosím o radu. Vypisujem Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku a neviem či sumu vymeriavacieho základu píšem tak ako boli v r. 2008 v SKK, alebo ich mám prepočítať na EURa? Poradíte? Ďakujem

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    seda Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu. Vypisujem Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku a neviem či sumu vymeriavacieho základu píšem tak ako boli v r. 2008 v SKK, alebo ich mám prepočítať na EURa? Poradíte? Ďakujem
    Rok 2008 vypisuješ v SKK, rok 2009 v EUR

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    Dobrý deň, zamestnanec je u nás zamestnaný od augusta 2010, od 10.01.2012 je na PN ... chcem sa spýtať pri vypisovaní potvrdenia zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenské dávky do vymeriaviacích základov dávam sumy hrubých miezd podľa jednotlivých mesiacov v roku 2011??? Nerozumiem v tom tlačive, či mám alebo nemám a ako vypisovať oddiely 2a 5 ...prosím o radu. Ďakujem vopred

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.