Zavrieť

Porady

Zle spracované mzdy

Dobrý deň, prebrala som firmu v ktorej pracovala "super mzdárka", pri prezeraní si podkladov ako to tam fungovalo som prišla na hrôzostrašné veci - mzdárka vyplácala mzdy v úplne iných sumách ako išli odvody (napr. odvod bol z 13000 Sk a dotyčný dostal mzdu vo výške 21000 Sk) spravila to asi v cca 5 prípadoch - upozornila som šéfa na danú vec a ten ma požiadal či by nebolo možné vykázať zamestnancom do mzdy dáke sumy (resp. prostriedky) ktoré by zdvihli mzdy na tie sumy ako boli vyplatené. Tie prostriedky mal na mysli dáke príspevky na šatstvo, pracovný odev a pod. na ktoré má zamestnanec nárok pri pracovnom pomere v závode. ďakujem veľmi pekne a už teraz ďakujem každému za odpoveď, ktorá mi pomôže vyriešiť danú situáciu.
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

jholubok Pozri príspevok
Dobrý deň, prebrala som firmu v ktorej pracovala "super mzdárka", pri prezeraní si podkladov ako to tam fungovalo som prišla na hrôzostrašné veci - mzdárka vyplácala mzdy v úplne iných sumách ako išli odvody (napr. odvod bol z 13000 Sk a dotyčný dostal mzdu vo výške 21000 Sk) spravila to asi v cca 5 prípadoch - upozornila som šéfa na danú vec a ten ma požiadal či by nebolo možné vykázať zamestnancom do mzdy dáke sumy (resp. prostriedky) ktoré by zdvihli mzdy na tie sumy ako boli vyplatené. Tie prostriedky mal na mysli dáke príspevky na šatstvo, pracovný odev a pod. na ktoré má zamestnanec nárok pri pracovnom pomere v závode. ďakujem veľmi pekne a už teraz ďakujem každému za odpoveď, ktorá mi pomôže vyriešiť danú situáciu.
u vás sa spracujú mzdy ručne?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jholubok Pozri príspevok
Dobrý deň, prebrala som firmu v ktorej pracovala "super mzdárka", pri prezeraní si podkladov ako to tam fungovalo som prišla na hrôzostrašné veci - mzdárka vyplácala mzdy v úplne iných sumách ako išli odvody (napr. odvod bol z 13000 Sk a dotyčný dostal mzdu vo výške 21000 Sk) spravila to asi v cca 5 prípadoch - upozornila som šéfa na danú vec a ten ma požiadal či by nebolo možné vykázať zamestnancom do mzdy dáke sumy (resp. prostriedky) ktoré by zdvihli mzdy na tie sumy ako boli vyplatené. Tie prostriedky mal na mysli dáke príspevky na šatstvo, pracovný odev a pod. na ktoré má zamestnanec nárok pri pracovnom pomere v závode. ďakujem veľmi pekne a už teraz ďakujem každému za odpoveď, ktorá mi pomôže vyriešiť danú situáciu.
No, vyzerá to tak, že budeš musieť prerobiť mzdy spätne, čo ti vôbec nezávidím, lebo z takej vysokej sumy-rozdielu sa nedá dať ako príspevok na šatstvo, resp. pracovný odev.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jholubok Pozri príspevok
Dobrý deň, prebrala som firmu v ktorej pracovala "super mzdárka", pri prezeraní si podkladov ako to tam fungovalo som prišla na hrôzostrašné veci - mzdárka vyplácala mzdy v úplne iných sumách ako išli odvody (napr. odvod bol z 13000 Sk a dotyčný dostal mzdu vo výške 21000 Sk) spravila to asi v cca 5 prípadoch - upozornila som šéfa na danú vec a ten ma požiadal či by nebolo možné vykázať zamestnancom do mzdy dáke sumy (resp. prostriedky) ktoré by zdvihli mzdy na tie sumy ako boli vyplatené. Tie prostriedky mal na mysli dáke príspevky na šatstvo, pracovný odev a pod. na ktoré má zamestnanec nárok pri pracovnom pomere v závode. ďakujem veľmi pekne a už teraz ďakujem každému za odpoveď, ktorá mi pomôže vyriešiť danú situáciu.
Ako si prišla na chybu - za aké obdobie to je ?
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

nie nespracúvajú sa ručne - ani ja nechápem čo robila, že jej také sumy vyskočili :-( . Viem, že oprava miezd je dosť zložitá ale čo už keď nebude iné východisko. Viete mi poradiť, kde by som našla niečo čo môžem zamestnancom vykázať a do akej sumy môžem ísť ?
Jedna sa to tak striedavo - každý tretí mesiac.
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

došla som na to tak - že ma zaujala suma k výplate a že celkom "nízka" bola suma hrubej mzdy
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jholubok Pozri príspevok
došla som na to tak - že ma zaujala suma k výplate a že celkom "nízka" bola suma hrubej mzdy
a ako to zvládol mzdový SW, keď ich nerobila ručne ? Akú zložku mzdy zadala, z ktorej neplatila odvody ?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jholubok Pozri príspevok
nie nespracúvajú sa ručne - ani ja nechápem čo robila, že jej také sumy vyskočili :-( . Viem, že oprava miezd je dosť zložitá ale čo už keď nebude iné východisko. Viete mi poradiť, kde by som našla niečo čo môžem zamestnancom vykázať a do akej sumy môžem ísť ?
Jedna sa to tak striedavo - každý tretí mesiac.
ak to bolo v tomto roku, tak by som asi dala podpísať za-com za to obdobie to, čo je skutočnosť a zbytok by som im zarátala v najbližšej výplate, samozrejme, že oficiálne by o tú vyplatenú sumu dostali menej. Aj to je riešenie, čo povieš?
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

čo si to tak prezerám tak sú tam dosť vysoké sumy za diety (zamestnanci vykonávali prácu inde, zamestnávateľ sídli v jednom meste a oni pracovali cca 500 km v inom meste) a zatiaľ nič také iné nenachádzam - len ešte sa musím v tom dosť kvalitnejšie "prehrabať". Je to obdobie za minulý rok a rok 2007.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jholubok Pozri príspevok
čo si to tak prezerám tak sú tam dosť vysoké sumy za diety (zamestnanci vykonávali prácu inde, zamestnávateľ sídli v jednom meste a oni pracovali cca 500 km v inom meste) a zatiaľ nič také iné nenachádzam - len ešte sa musím v tom dosť kvalitnejšie "prehrabať". Je to obdobie za minulý rok a rok 2007.
vidíš, môžu to byť celkom tie diety...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jholubok Pozri príspevok
čo si to tak prezerám tak sú tam dosť vysoké sumy za diety (zamestnanci vykonávali prácu inde, zamestnávateľ sídli v jednom meste a oni pracovali cca 500 km v inom meste) a zatiaľ nič také iné nenachádzam - len ešte sa musím v tom dosť kvalitnejšie "prehrabať". Je to obdobie za minulý rok a rok 2007.
pokial sú diety vyplácané cez mzdy, je to OK - nevstupujú do vymeriavacieho základu pre odvody. Možno tam nájdeš aj náhrady za používanie súkr, motorov. vozidla, tam je to rovnako ...
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

hej môžu len sú trošku privysoké - jedine že jeden zamastenec bral za všetkých :-) :-) :-) vychádzajú tam sumy od 3000 do 12000,-Sk
Ozaj a nemôžem vykázať do mzdy že sme platili zamestnancom ubytovanie?
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

nie sú tam len diéty - musela sa seknúť pri výpočte alebo zadala zlý vzorec pre výpočet
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
aké sú na výplatných listinách zložky mzdy?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jholubok Pozri príspevok
hej môžu len sú trošku privysoké - jedine že jeden zamastenec bral za všetkých :-) :-) :-) vychádzajú tam sumy od 3000 do 12000,-Sk
Ozaj a nemôžem vykázať do mzdy že sme platili zamestnancom ubytovanie?
ak používali súkromné auto - náhrada za jednu cestu tam aj späť je cca 8 tis. SK. Ubytovanie - len ak máš doklad.
Skôr by som dorobila cestovné náhrady za používanie súkr. auta - ak nie sú súčasťou miezd.
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

sú tam - hrubá mzda, odvody, diety, cestovné a suma k výplate
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tak by to malo byť ok, lebo ako vyššie uviedla Veronika, z cestových náhrad sa odvody neplatia, resp. nevstupujú do VZ na poistné, a ani sa z týchto súm neplatí daň.
0 0
jholubok jholubok

jholubok je offline (nepripojený) jholubok

auto 100% nepoužíval a doklady o ubytovaní máme - máme faktúry
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
jholubok Pozri príspevok
Jedna sa to tak striedavo - každý tretí mesiac.
A nevyplácala diéty raz za 3 mesiace? Potom by suma od 3 000 -12 000 nebola vôbec prehnaná.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jholubok Pozri príspevok
sú tam - hrubá mzda, odvody, diety, cestovné a suma k výplate
cestovné zrejme rovná sa cestovné náhrady za používanie súkr. auta ...
/6,20, príp. 5,50SK/hod + spotreba PHM/.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

To cestovné, to budú preplatené lístky buď na autobus, alebo vlak, alebo paušál na osobné auto.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať