Zavrieť

Porady

rozpočtová organizácia /štátna pokladnica

prosím vás je tu niekto kto robí v rozpočtovej organizácii a pracuje so štátnou pokladnicou? robím to len mesiac ale potrebovala by som sa spýtať nejaké otázky ohľadom práce so štátnou pokaldnou!ešte som nebola na školení.

1. robím výplaty a idem ich zadávať do štátnej pokladnice

najprv si musím zazáväzkovať /z rekapitulácie čo si vytlačím z winibeu / ale neviem ktoré sumy si mám záväzkovať

2. dalej neviem to priradovanie ako treba a čo vlastne mám priradiť? hromadný príkaz viem vytvoriť len neviem priradovať a doplniť klasifikáciu.

pomôže niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    V Manexe vytvoríš záväzky z rekapitulácie miezd a to zvlášť na tar.platy, príplatky a odmeny čiže 611, 612001,002, 614. Tak isto dáš odvody na 621, 622, 623 a 625001,2,3,4,5,7 a ešte tvorbu soc. fondu 637016.
    Súčet všetkých záväzkov si daj spočítať v ŠP a musí ti sadnúť na rekapituláciu. Keď to súhlasí daj disketu načítať/tak robím ja/ cez dávkovú platbu. Potom priraďuješ po jednom záväzku. Nakoniec potvrdíš rozpísanú RK. Dávková platba musí byť potvrdená.
    V prípade nejasností zajtra cez súkromné správy.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    ona to robila pretým cez hromadné a nie dávkové je tam rozdiel? čo je to priraodvanie ako to mám priradovať takže sim ám záväzkovať súhrn 611 z rekapitulácie? atd?

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    timejka200 Pozri príspevok
    tak zajtra poobede idem do roboty budeš tu že by si mi postup napísala?
    budem, pomôžem

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    dakujem pekne no dúfam že to dajak zvládnem

    no ja toto neviem vytlačím si z programu winibeu tu rekapituláciu no a teraz ktoré položky záväzkujem/pani predo mnou záväzkovala nejak takto že,,/zvláš/

    potom išla do hromadných platieb tam si vytvorila ti príkazy potom dala prirad a dalej vôbec neviem ked si kliknem na priradené tak sa mi zobrazia tie položky čo som si závúzkovala a ako ich mám priradiť k čomu?

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    čo ak nemám dostatok prostriedkov na 640 na pn-ky ako teraz postupovať? z čoho si mám dať namiesto pN? môžem?

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    ak chceme čerpať soc. fond na relax lísky ako mám postupovať mám si poslať tu sum ulistkov zo sociálneho fondu na výdavkový účet? /sme RO/ a potom normálne uhradiť tp faktúru ako ,,všeob. služby?,,

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    timejka200 Pozri príspevok
    čo ak nemám dostatok prostriedkov na 640 na pn-ky ako teraz postupovať? z čoho si mám dať namiesto pN? môžem?
    Musíš vytvoriť záväzok z 611 alebo 630 a keď dostaneš peniaze na 640 tak si to opravíš.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    takže ako to mám urobiť ak budem záväzkovať PN ku tak čo dám akú klasifikáciu? zo 630 - môžem z hociktorého napr. na školenie tam máme dosť takže z toho si môžem zobrať normálne si zazáväzkujem že školenie miesto PN? alebo si to najrpv musím v Manexe presunúť či ako?


    2. ja to neviem že ked si idem zaväzkovať z tej rekapitulácie do ŠP napr. zobereim si narp. odvody - 620, dalej 610 - ktorú sumiňu záväzkujem /úhrn 611 v čom su aj odmeny aj príplatky/ z rekapitulácie? dalej PN to tiež zvlášť záväzkovať a ešte dohody /iba jeden dohodár je on dostáva 60 eur /nejak takto?

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    ale ako si mám vytvoriť ten záväzok normálne v štátnej pokladnici ked idem záväzkovať PN-ky tak si dám napr.zo 611?

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    timejka200 Pozri príspevok
    ale ako si mám vytvoriť ten záväzok normálne v štátnej pokladnici ked idem záväzkovať PN-ky tak si dám napr.zo 611?
    Žiadosť o vstup do záväzku - pridaj, dáš si napr. zo 611 sumu PN a do pozn.si daj PN, aby si vedela pri oprave, ktorú sumu potom opravíš.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    nechápem to priradovanie...mám tam prázdnu tabulku a čo tam mám vlastne priradovať ??/to čo som si záväzkovala/ anačo tomám priradovať ked to mám v záväzkoch? vieš mi to vysvetliť?


    2. a relax lístky môžem uhradiť rovno zo sociálneho fondu? /faktúru myslím/ díky

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    timejka200 Pozri príspevok
    nechápem to priradovanie...mám tam prázdnu tabulku a čo tam mám vlastne priradovať ??/to čo som si záväzkovala/ anačo tomám priradovať ked to mám v záväzkoch? vieš mi to vysvetliť?


    2. a relax lístky môžem uhradiť rovno zo sociálneho fondu? /faktúru myslím/ díky
    Prepáč, že tak neskoro, nebola som v práci. Žiadosti o vstup do záväzku musia byť v stave priradená, následne po rozpísaní KR potvrdená.
    2/ áno

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    no ved aj pôjdem len dovtedy to musím zvládnuť nejak

    este ktomu priradovaniu ked si zazáväzkujem 610,620,630 do ŠP vyjdem z toho idem do hromadných vytvorím si hromadné príkazy dalej musím priradovať..ked si stlačím priradiť ta sa mi objavia tie sumy čo som si závúzkovala a teraz ako to mám priradovať kliknem si napr. na 610 a len dám priradiť? potom doplniť klasifikácie už viem tam treba vlastn elen podrobne definovať napr. z poistného /RF, PvN ,Všzp/ všetko zvláš? a v 610 tam si musím rozdeliť tarif. plat, príplatky.nakonie stlačím len potvrd a ked mi tam d

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.