Zavrieť

Porady

znovulízingovanie

Spoločnosť má 3 stroje na osobitnom lízingu. Tie predčasne ukončil /lebo tam už boli len také malé splátky s poistnom/ a spojil 3 stroje do 1lízingovej zmluvy, ako keby to bolo znovulízované.
Moja otázka je, ako mám postupovať s evidenciou DHM, či mám vyradiť 3stroje s ukončením prvých leasingových zmlúv a následne zaradiť s novým odpisovým plánom, alebo jednoducho nechať stroje, nevyradiť a neuplatňovať si nové daňové odpisy na príslušné leasingové splátky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ltomsa je offline (nepripojený) ltomsa

    Ženatý účtovník ltomsa
    Ja by som vyradil tie 3 stroje podla starých leasingových zmlúv, lebo tie boli vlastne predané leasingovej firme a potom znovu zaradil tie stroje podla novej leasingovej zmluvy do užívania a začal odpisovat mesačne, podla dlžky trvania novej zmluvy.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Jedná sa tu o spätný lízing, stroje vyradiť, predať a nanovo zaradiť do majetku na základe novej LZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.