Zavrieť

Porady

Program na náhodný výber slovíčok

Vedel by mi niekto poradiť jednoduchý a dostupný program na generovanie náhodných slov z vytvorenej slovnej zásoby slovíčok? Chcela by som to pre syna, ktorý sa učí angličtinu. Má v zošite možno aj 500 slovíčok a myslela som, že takto by sa ich skôr naučil, keby si každý deň dal na PC vygenerovať 20-30 slovíčok v slovenčine a musel by napísať ich preklad.
V Exceli by to náhodou nešlo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    mozno

    Kde su tie stare dobre casy, ked dietatu stacilo zobrat cisty papier, rodic nahodne nadiktoval 20-30 slovicok a diata muselo napisat preklad?
    V dnesnej dobe sa snazi kazdy vsetko automatizovat. Nie je krajsie a milsie ucit sa spolu s dietatom?

    My (ja s manzelkou) to robime este stale tymto starym sposobom a mame istotu, ze dvaja synovia to len tak neodflaknu.
    Naposledy upravil luigi72 : 30.07.09 at 16:39

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    luigi72 Pozri príspevok
    mozno

    Kde su tie stare dobre casy, ked dietatu stacilo zobrat cisty papier, rodic nahodne nadiktoval 20-30 slovicok a diata muselo napisat preklad?
    V dnesnej dobe sa snazi kazdy vsetko automatizovat. Nie je krajsie a milsie ucit sa spolu s dietatom?

    My (ja s manzelkou) to robime este stale tymto starym sposobom a mame istotu, ze dvaja synovia to len tak neodflaknu.
    Áno, cez rok som to tak robila, ale teraz, keď musí zvládnuť toľko slovíčok za mesiac... na to nemám čas. Stačí, keď sa mu budem venovať s gramatikou.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Blankake Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť jednoduchý a dostupný program na generovanie náhodných slov z vytvorenej slovnej zásoby slovíčok? Chcela by som to pre syna, ktorý sa učí angličtinu. Má v zošite možno aj 500 slovíčok a myslela som, že takto by sa ich skôr naučil, keby si každý deň dal na PC vygenerovať 20-30 slovíčok v slovenčine a musel by napísať ich preklad.
    V Exceli by to náhodou nešlo?
    V minulosti sme mali podobný program, na ktorom sa formou hry deti učili anglické slovíčka...nepamätám si presný názov...našla som link, kde máš viac podobných programov ...snáď si niečo vyberieš.
    http://detskeprogramy.szm.sk/angl.html

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    alla66 Pozri príspevok
    V minulosti sme mali podobný program, na ktorom sa formou hry deti učili anglické slovíčka...nepamätám si presný názov...našla som link, kde máš viac podobných programov ...snáď si niečo vyberieš.
    http://detskeprogramy.szm.sk/angl.html
    Ja potrebujem ale taký program, do ktorého si ja môžem zadať vlastnú slovnú zásobu, ktorá sa potom bude len precvičovať.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Našiel som ti toto:

    http://www.gutten.eu/podstranky/navod_na_pouzitie.htm

    Podľa návodu na použitie program je možné použiť aj na skúšanie slov. Dajú sa zadefinovať vlastné slovíčka.
    Neskúšal som.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    luigi72 Pozri príspevok
    Našiel som ti toto:

    http://www.gutten.eu/podstranky/navod_na_pouzitie.htm

    Podľa návodu na použitie program je možné použiť aj na skúšanie slov. Dajú sa zadefinovať vlastné slovíčka.
    Neskúšal som.
    Fíha, pozriem sa na to. Dúfam, že si nestiahnem aj nejaký vírus.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    luigi72 Pozri príspevok
    Našiel som ti toto:

    http://www.gutten.eu/podstranky/navod_na_pouzitie.htm

    Podľa návodu na použitie program je možné použiť aj na skúšanie slov. Dajú sa zadefinovať vlastné slovíčka.
    Neskúšal som.
    Tak som si ho stiahla a nainštalovala. Funguje.
    Akurát sa asi "namakám" na vytvorení si vlastnej slovnej zásoby - robí sa v txt súbore (zatiaľ som tam napísala len 2 slovíčka).
    Program pekne vyhodnotí správnosť/nesprávnosť prekladu slovíčka - SUPER
    Akurát mám problém s diakritikou pri zadávaní slovenských slovíčok...

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Aký máš problém s diakritikou?
    V čom edituješ textový súbor?

    Niečo mi napadlo:

    Ak ten súbor obsahuje už 200000 slov a slovných spojení, nie sú tam tie slová, ktoré tam chceš ty zadávať? Potom by stačilo vyhľadať a skopírovať ich do vlastného súboru. Dalo by sa?

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    luigi72 Pozri príspevok
    Aký máš problém s diakritikou?
    V čom edituješ textový súbor?

    Niečo mi napadlo:

    Ak ten súbor obsahuje už 200000 slov a slovných spojení, nie sú tam tie slová, ktoré tam chceš ty zadávať? Potom by stačilo vyhľadať a skopírovať ich do vlastného súboru. Dalo by sa?
    Asi sa budem snažiť najprv nájsť tie slovíčka už v databáze a skopírovať.

    Aj klávesnica "zblbne" - keď chcem písať slovenské "č, š, ť..." tak píše úplne iné znaky...
    Robila som to v poznámkovom bloku...

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Možno ti prepne jazyk-klávesnicu.

    Alebo môžeš skúsiť editovať aj vo WordPad-e, tam máš dokonca aj na výber rôzne formáty a znakové sady.

    Vo väčšine aplikácií funguje ctrl + F na hľadanie.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    luigi72 Pozri príspevok
    Možno ti prepne jazyk-klávesnicu.

    Alebo môžeš skúsiť editovať aj vo WordPad-e, tam máš dokonca aj na výber rôzne formáty a znakové sady.

    Vo väčšine aplikácií funguje ctrl + F na hľadanie.
    Zatiaľ Ti veľmi pekne ďakujem - presne takéto niečo som hľadala.
    Zajtra budem skúšať viac.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    luigi72 Pozri príspevok
    Možno ti prepne jazyk-klávesnicu.

    Alebo môžeš skúsiť editovať aj vo WordPad-e, tam máš dokonca aj na výber rôzne formáty a znakové sady.

    Vo väčšine aplikácií funguje ctrl + F na hľadanie.
    Tak som prišla na tú chybičku krásy s diakritikou... pri spustení programu sa mi automaticky prepla klávesnica na anglickú a ja som si to včera nevšimla.
    Teraz to funguje SUPEEEEEEEEEEEEEEEER

    Už len pripraviť synovi txt súbor s jeho slovíčkami a môže sa ich dookola učiť. (alebo, keď ma naštve, tak si ho urobí sám )

    luigi72, ešte raz vďaka za tento link.

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Dobrý deň!

    prižívím sa na tejto téme

    Chcela by som poradiť funkciu /vzorec/ alebo makro na náhodné vygenerovanie zoznamu

    Mám x sanitárok, kt. majú každý deň ráno službu v práčovni, chodia vždy po dve. /po,ut, st,št, pi/

    Potrebovala by som z nich vygenerovať zoznam z náhodného výberu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.