Zavrieť

Porady

Doplatenie odvodov po pozastavení SZČO

Dobrý deň,
som SZČO a chcela by som to o mesiac prerušiť, mám k tomu otvorený podnikateľský účet kam mi chodí výplata. Keď pozastavím živnosť može mi ešte ďalšie dva mesiace nabiehať výplata?lebo tento účet asi budem musieť zrušiť nie?a neviem či je možné doplatiť odvody zo SZČO aj po prerušení..napr.15.8. sa pozastaví a zdravotné si doplatím až neskôr.Plánujem ísť do zamestnania..Ďakujem za odpovede, prajem pekný deň..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    asusana Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    som SZČO a chcela by som to o mesiac prerušiť, mám k tomu otvorený podnikateľský účet kam mi chodí výplata. Keď pozastavím živnosť može mi ešte ďalšie dva mesiace nabiehať výplata?lebo tento účet asi budem musieť zrušiť nie?a neviem či je možné doplatiť odvody zo SZČO aj po prerušení..napr.15.8. sa pozastaví a zdravotné si doplatím až neskôr.Plánujem ísť do zamestnania..Ďakujem za odpovede, prajem pekný deň..
    Podnikáš popri zamestnaní ? Inak nechápem - chodí mi výplata ...

    asusana je offline (nepripojený) asusana

    asusana
    Nie,zamestanie ešte len budem mať, samozrejme keď to vyjde, teraz som ešte SZČO,.. (to je len taký zabehnutý termín) to znamená kde mi platia výplatu z podnikania.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    asusana Pozri príspevok
    Nie,zamestanie ešte len budem mať, samozrejme keď to vyjde, teraz som ešte SZČO,.. (to je len taký zabehnutý termín) to znamená kde mi platia výplatu z podnikania.
    Na aké obdobie pozastavuješ živnosť ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    asusana Pozri príspevok
    Asi na 3 roky,keby sa niečo medzitým zmenilo tak to obnovím
    Kým ti "nedobehnú" platby pohľadávok z podnikania, podnikatelský účet neruš. Potom ho môžeš zrušiť.
    Keďže živnosť nebudeš mať "aktívnu" k termínu na podanie DP - 31.3.2010 - upravuješ základ dane o nezaplatené pohľadávky a záväzky ku dňu prerušenia živnosti.

    asusana je offline (nepripojený) asusana

    asusana
    Mám tomu rozumieť,že že základ dane pri podaní DP k 31.3.2010 môžem upraviť len o tie pohľadávky a záväzky ktoré ku dňu prerušenia živnosti boli zaplatené?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    asusana Pozri príspevok
    Mám tomu rozumieť,že že základ dane pri podaní DP k 31.3.2010 môžem upraviť len o tie pohľadávky a záväzky ktoré ku dňu prerušenia živnosti boli zaplatené?
    Nie, práveže na r. 40 a 41 v odd. VI. uvedieš úphladávky a záväzky, ktoré boli ku dňu prerušenia živnosti nezaplatené a upravíš základ dane. Ak ti zostali nejaké zásoby, nezabudni na inventúru.

    asusana je offline (nepripojený) asusana

    asusana
    Dobre,vďaka za upozornenie..V tom prípade je lepšie všetko urovnať až tak to prerušiť,ide o to že nemám na platenie živnosti, a hľadám ten najľahší a najvhodnejší spôsob dať to čím skôr doporiadku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    asusana Pozri príspevok
    Dobre,vďaka za upozornenie..V tom prípade je lepšie všetko urovnať až tak to prerušiť,ide o to že nemám na platenie živnosti, a hľadám ten najľahší a najvhodnejší spôsob dať to čím skôr doporiadku.
    Ak si náhodou budeš uplatňovať paušálne výdavky, je výhodnejšie prerušiť živnosť až po zaplatení pohľadávky. Záväzky môžeš uhradiť aj po prerušení živnosti.

    asusana je offline (nepripojený) asusana

    asusana
    Uplatňujem si reálne výdavky,nemám dosiahnutý vysoký príjem.Aké sú skusenosti s uhádzaním záväzkov neskôr, sú tam prípadne úroky za omeškanie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    asusana Pozri príspevok
    Uplatňujem si reálne výdavky,nemám dosiahnutý vysoký príjem.Aké sú skusenosti s uhádzaním záväzkov neskôr, sú tam prípadne úroky za omeškanie?
    Pokial sa jedná o platby poistného do zdravotnej a sociálnej poisťovne, za neskorú úhradu penalizujú. Penále však nedostaneš hneď - často to posielajú po niekoľkých rokoch ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.