Zavrieť

Porady

Pracovné zmluvy

Potrebujem poradiť, či ZP stanovuje koľko pracovných zmlúv môžem mať uzatvorených s rôznymi zamestnávateľmi a na aký pracovný úväzok, tzn. keď mám už dvoch zamestnávateľov s jedným úväzok 0.6 a s druhým 0.2, môžem mať tretiu pracovnú zmluvu na prac. úväzok 1,0 ?

A ešte jedna otázka. Ako je to s pracovnou zmluvou a žiadosťou o neplatené voľno. Musím ja platiť nejaké odvody štátu, keď mám neplatené voľno, ale pracujem aj pre iných zamestnávateľov? Kedy po vzniku pracovného pomeru a ako dlho môžem mať neplatené voľno?

ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    igpi Pozri príspevok
    Potrebujem poradiť, či ZP stanovuje koľko pracovných zmlúv môžem mať uzatvorených s rôznymi zamestnávateľmi a na aký pracovný úväzok, tzn. keď mám už dvoch zamestnávateľov s jedným úväzok 0.6 a s druhým 0.2, môžem mať tretiu pracovnú zmluvu na prac. úväzok 1,0 ?
    Áno, môžeš. ZP nijako neurčuje koľko PZ môže zamestnanec mať.
    A ešte jedna otázka. Ako je to s pracovnou zmluvou a žiadosťou o neplatené voľno. Musím ja platiť nejaké odvody štátu, keď mám neplatené voľno, ale pracujem aj pre iných zamestnávateľov? NV je prerušením poistenia v SP, do ZP musíš poistenie odvádzať, rovnako aj zamestnávateľ. ( VZ je MM) Kedy po vzniku pracovného pomeru a ako dlho môžem mať neplatené voľno? To záleží odTeba a od zamestnávateľa, pretože ho o to musíš požiadať.

    ďakujem za odpovede
    Odpovede v texte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.