Zavrieť

Porady

zaúčtovanie zálohy za nájomné JU

ahojte prosim o radu. ako by ste zauctovali zalohu za najomne za 3 mesiace(depozit) - záloha sa vráti po skončení doby nájmu, alebo sa posledné 3 mesiace nájomného nebudú faktúrovať. hmm?dakujem
este chcem doplnit. po zaplatení tejto predfaktúry mi prisla ostrá faktúra,s rozspísanou dph a ciastkou k uhrade0. ako to mam vsetko zauctovat?podobná téma tu je.ale aj tak som z toho jelen
Naposledy upravil toju : 01.08.09 at 19:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Toju je víkend, asi tu nie je momentálne nik kto by ti poradil.
    Trpezlivosť ruže prináša

    Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

    Ociviste
    Co sa tyka najomneho, s tym ti neviem poradit, ale ostru fakturu, ktoru si dostala az teraz by som uctovala a s rozpisom DPH ako standartnu fakturu,ktoru dostanes. Preddavkova faktura by sa mala uctovat bez DPH. Aspon ja to tak uctuje pri zalohovych fakturach od Krosu.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Ak sa jedná o depozit, faktúra nemala mať rozpísanú DPH. (Nejedná sa predsa o poskytnutú službu.)
    Depozit zaúčtujete ako pohľadávku voči prenajímateľovi a VNZD.
    V prípade, že suma bude použitá na úhradu nájomného, žiadajte, aby Vám prenajímateľ vystavil faktúru s rozpisom DPH

    toju je offline (nepripojený) toju

    toju
    asi som sa zle vyjadrila. sme neplatcovia dph. prisla preddavková faktúra depozit. zaplatili sme ju a potom prisla ostra faktura so zostatkom k uhrade 0. ako zauctujem tieto fa.a ich uhradenie hotovostné vkladom na ucet do banky.d

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Ja by som to zaučtovala do knihy záväzkov tak ako prišli: 1.preddavkovú fa
    2. ostrú fa
    PD: 1. úhrada v hotovosti ( ja píšem číslo preddavkovej aj ostrej a zapíšem úhradu do knihy záväzkov) ako prevádzková réžia

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    ego.mc Pozri príspevok
    Ak je to depozit, nie je to VOZD, prevádzková réžia.
    Lenže ona písala, že keby sa skončil nájom, nemusí potom tie 3 mesiace platiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.