Zavrieť

Porady

Priemerný zárobok

Prosím Vás , zamestnanec zamestnaný od 7.7.2009 na kratší pracovný čas 6ho/denne, hrubá hodinová mzda 1,698eur, koniec prac. pomeru 31.7.2009,

Platené voľno návšteva lekára:

v týchto dňoch 17.7. a 29.7.2009

ako určím priemerný zárobok, aby som vyplatila náhradu za tieto dva dni.

bude to 1,698?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Janiča Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na riešenie nasledujúcej situácie:
    Vo výplate za mesiac október bol zahrnutý doplatok mzdy za mesiac júl (doplatok vznikol ako dôsledok nesprávne vypočítanej mzdy za júl). Chcem sa opýtať, či tento doplatok ovplyvní výpočet priemerného zárobku počítaného z údajov 3. q. (napriek tomu, že bol vyplatený až v mzde, ktorá spadá do 4. Q.), ktorý sa používa ako priemer pre 4. q. V zákonníku práce som k takejto situácii nenašla žiaden paragraf. Ak mi viete poradiť, vopred ďakujem.
    Tento doplatok /nezáleží, že bol vyplatený za 07/2010/ bol zúčtovaný za mesiac 10/2010 Ti ovplyvní priemerný zárobok na I.Q/2011 vypočítaný zo IV.Q /2010.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Tina855 Pozri príspevok
    Prosím Vás , zamestnanec zamestnaný od 7.7.2009 na kratší pracovný čas 6ho/denne, hrubá hodinová mzda 1,698eur, koniec prac. pomeru 31.7.2009,

    Platené voľno návšteva lekára:

    v týchto dňoch 17.7. a 29.7.2009

    ako určím priemerný zárobok, aby som vyplatila náhradu za tieto dva dni.

    bude to 1,698?
    1,698 € x 6 hod. x 2

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Zdravím, prosím za chvíľu mi príde zamestnankyňa, že potrebuje na úver Potvrdenie o výške príjmu zo záv.činnosti. Zohľadniť jej v potvrdení na čistý ročný príjem aj daňový bonus? Ďakujem.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Zatiaľ som v inom príspevku našla toto :
    čistá mzda = hrubá mzda-poistné-preddavky na daň
    čistý príjem= čistá mzda+daňový bonus+náhrady za PN-vykonané zrážky
    Je to starší príspevok, prosím platí to ešte stále?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    JM1968 Pozri príspevok
    Zdravím, prosím za chvíľu mi príde zamestnankyňa, že potrebuje na úver Potvrdenie o výške príjmu zo záv.činnosti. Zohľadniť jej v potvrdení na čistý ročný príjem aj daňový bonus? Ďakujem.
    Nie.

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na riešenie nasledujúcej situácie:
    Vo výplate za mesiac október bol zahrnutý doplatok mzdy za mesiac júl (doplatok vznikol ako dôsledok nesprávne vypočítanej mzdy za júl). Chcem sa opýtať, či tento doplatok ovplyvní výpočet priemerného zárobku počítaného z údajov 3. q. (napriek tomu, že bol vyplatený až v mzde, ktorá spadá do 4. Q.), ktorý sa používa ako priemer pre 4. q. V zákonníku práce som k takejto situácii nenašla žiaden paragraf. Ak mi viete poradiť, vopred ďakujem.

    detektív je offline (nepripojený) detektív

    detektív
    Prosim o konzultaciu vypoctu priemerneho zarobku za mesiac 11/2010 zamestnanca: nastup 1.8.2010
    priemerka je za obdobie: 7/2010-nepracoval
    8/2010-cely mesiac dovolenka/zakladna mzda 0/
    9/2010-dovolenka 3 dni /zakladna mzda 1000E/
    Do vypoctu odpracovanych dni sa nezapocitava nahrada za sviatok ani dovolenku.

    Vypocet:
    1000/136 hod =7,3529 za 1 hod.

    Dakujem.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    detektív Pozri príspevok
    Prosim o konzultaciu vypoctu priemerneho zarobku za mesiac 11/2010 zamestnanca: nastup 1.8.2010
    priemerka je za obdobie: 7/2010-nepracoval
    8/2010-cely mesiac dovolenka/zakladna mzda 0/
    9/2010-dovolenka 3 dni /zakladna mzda 1000E/
    Do vypoctu odpracovanych dni sa nezapocitava nahrada za sviatok ani dovolenku.

    Vypocet:
    1000/136 hod =7,3529 za 1 hod.

    Dakujem.
    PP mu začal 1.8.2010 a celý august mal dovolenku ?

    Ale aj tak:

    ZP §134 ods.3

    (3)Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
    Naposledy upravil katka50 : 30.11.10 at 06:19

    detektív je offline (nepripojený) detektív

    detektív
    katka50 Pozri príspevok
    PP mu začal 1.8.2010 a celý august mal dovolenku ?

    Ale aj tak:

    ZP §134 ods.3

    (3)Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
    Mozem sa spytat, co sa povozuje v tomto konkretnom pripade za rozhodujuce obdobie? Nemam v tom stale jasno.
    Dakujem

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    detektív Pozri príspevok
    Mozem sa spytat, co sa povozuje v tomto konkretnom pripade za rozhodujuce obdobie? Nemam v tom stale jasno.
    Dakujem
    ZP §134 ods. 2
    (2)Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období a používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.