Zavrieť

Porady

ukoncenie PP cez PN

Doby den,

xcem sa iba uistit, so zamestnankynou mame PP na dobu urcitu ktora uplynie koncom augusta a rozhodli sme sa nepredlzit a nepokracovat v PP. Kedze je dlohodobo PN a urcite bude este aspon do konca roku, teda nebude v praci, mam jej dat na vedomie ze uz pracovny pomer s nou nepredlzime? mam jej poslat pisomne vyrozumenie ze podla par. 71 jej prac pomer uplynie a ze s nou uz "nepocitame" a PNku postupit socialke?

dakujem,

jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jaja8008 Pozri príspevok
    Doby den,

    xcem sa iba uistit, so zamestnankynou mame PP na dobu urcitu ktora uplynie koncom augusta a rozhodli sme sa nepredlzit a nepokracovat v PP. Kedze je dlohodobo PN a urcite bude este aspon do konca roku, teda nebude v praci, mam jej dat na vedomie ze uz pracovny pomer s nou nepredlzime? Nemusíš(nie je to zákonná povinnosť) zaslať oznámenie, že nepredlžíte dobu určitú , PP skončí dobou určitou. mam jej poslat pisomne vyrozumenie ze podla par. 71 jej prac pomer uplynie a ze s nou uz "nepocitame" a PNku postupit socialke?
    Doklad o DPN po 10KD postupujeme SP, takže tam už doklad je. dakujem,

    jana
    Odpovede v texte.

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    tak to robím aj ja, oznámim zamestnancovi skončenie ku dňu podľa pracovnej zmluvy a rozviažem PP aj cez PN.

    jaja8008 je offline (nepripojený) jaja8008

    jaja8008
    dakujem, o to mi islo, ze vlastne ci jej musim oznamovat skoncenie alebo nie podla ZP, lebo je mi divne ze chuderka ked dojde po PN do prace a ja ju otocim ze ved vy tu uz nepracujete... a nebude vlastne ani vediet...

    a k tomu dokladu - ano, ten uz na socpoit maju ) to bol sek.

    vdaka este raz

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jaja8008 Pozri príspevok
    dakujem, o to mi islo, ze vlastne ci jej musim oznamovat skoncenie alebo nie podla ZP, lebo je mi divne ze chuderka ked dojde po PN do prace a ja ju otocim ze ved vy tu uz nepracujete... a nebude vlastne ani vediet...

    a k tomu dokladu - ano, ten uz na socpoit maju ) to bol sek.

    vdaka este raz
    Oznámila by som jej, že jej v zmysle prac. zmluvy končí pracovný pomer dohodnutý na dobu určitu dňa - že s ňou zamestnavatel už nepočíta, tomuto slovnému spojeniu by som sa vyhla.
    Ak jej to zdravotný stav dovoluje, treba ju vyzvať aby sa dostavila do firmy k ukončeniu prac. pomeru a podpísaniu s tým súvisiacich dokumentov /ELDP .../

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.