Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti a jej pokračovanie

Dobrý deň,potrebujem poradiť poraďáci.
Manželka poberala podporu v nezamestnanosti 6m.Popritom sa zamestnala u sukromnika a ten ju chce dať teraz na riadnu zmluvu.Neviem však či je to výhoda ked aj tak jej oficiálne bude platiť len min.mzdu a zvyšok na ruku.Nieje lepšie ostať v evidencii UP a u sukromníka robiť nadalej NA RUKU s ohladom na povinné odvody do fondov??? Prosím poradte ako dalej postupovať.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    vsc1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,potrebujem poradiť poraďáci.
    Manželka poberala podporu v nezamestnanosti 6m.Popritom sa zamestnala u sukromnika a ten ju chce dať teraz na riadnu zmluvu.Neviem však či je to výhoda ked aj tak jej oficiálne bude platiť len min.mzdu a zvyšok na ruku.Nieje lepšie ostať v evidencii UP a u sukromníka robiť nadalej NA RUKU s ohladom na povinné odvody do fondov??? Prosím poradte ako dalej postupovať.Ďakujem.
    Je výhodné pre tvoju mng. neplatiť odvody do SP? A v prípade marodky, síce bude na UP ale marodku nedostane, žiaden príjem do rodiny. V prípade zlého zdravotného stavu nedostane ID, lebo nebude mať odpracované roky. Myslíš že toto je výhodnejšie pre tvoju mng. alebo pre zamestnávateľa, ktorému z dohody nevyplýva platiť odvody do SP a do ZP za tvoju mng.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    vsc1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,potrebujem poradiť poraďáci.
    Manželka poberala podporu v nezamestnanosti 6m.Popritom sa zamestnala u sukromnika a ten ju chce dať teraz na riadnu zmluvu.Neviem však či je to výhoda ked aj tak jej oficiálne bude platiť len min.mzdu a zvyšok na ruku.Nieje lepšie ostať v evidencii UP a u sukromníka robiť nadalej NA RUKU s ohladom na povinné odvody do fondov??? Prosím poradte ako dalej postupovať.Ďakujem.
    Jednoznačne nech sa u súkromníka zamestná, nakoľko by sa jednalo o čiernu prácu.
    To nie je jediný dôvod, aby sa zamestnala, ďaľší je napr. ak zostane chorá, tak nezostane bez príjmu, alebo, ak bude chcieť ísť na dovolenku a pod.

    Džimo je offline (nepripojený) Džimo

    Džimo
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom podpory v nezamestnanosti. V zahraničí pracujem od oktobra 2006 a tento rok v septembri v zahraničí končím. Takže mi do odpracovaných 3 rokov bude chýbať cely mesiac. Chcela by som len vedieť,či sa ten jeden mesiac /oktober/ dá doplatiť, aby som splňala kritériá odpracovaných rokov a mala nárok na podporu v nezamestnanosti. Ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Džimo Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom podpory v nezamestnanosti. V zahraničí pracujem od oktobra 2006 a tento rok v septembri v zahraničí končím. Takže mi do odpracovaných 3 rokov bude chýbať cely mesiac. Chcela by som len vedieť,či sa ten jeden mesiac /oktober/ dá doplatiť, aby som splňala kritériá odpracovaných rokov a mala nárok na podporu v nezamestnanosti. Ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď
    čo bolo pred septembrom 2006?

    Džimo je offline (nepripojený) Džimo

    Džimo
    Od 26.5.2006 do 20.8.2006 som bola v zahraničí na brigade. Po skončení brigády v zahraničí som brigádovala na SR až do 20.oktobra 2006. V UK som začala pracovať 26.oktobra 2006

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, da sa, prihlasit sa ako dobrovone poistena osoba v zdravotnej poistovni a v socialnej poistovni ako platca poistenia v nezamestnanosti na ten jeden mesiac.
    Len si to treba dobre zratat, aby vam nechybal ani jeden den.

    Džimo je offline (nepripojený) Džimo

    Džimo
    A ak sa možem spýtať, je dôležité aj obdobie pred tým, keď ste sa ma pýtali na obdobie pred septembrom 2006? Ďakujem za všetky odpovede!

    podpora v nezamestnanosti a jej pokračovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.