Zavrieť

Porady

banka a daň.priznanie

Dobrý deň

ak môžem poprosiť nerozumiem pani čo mi z banky volali.
Naša firma si navýšila zákl.imanie, ktoré je vidno v suvahe na strane pasív a kam to má isť aj na stranu aktív do ktorého riadku v súvahe...prosím o radu...pretože mi to ako to zaučtujem v akt.nikde nevyskakuje....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Na základe čoho sa zvýšilo ZI? Musíš mať nejakú zápisnicu VZ, kde to bude uvedené. Mohlo ísť o navýšenie vkladom majetku, mohli sa zaviazať spoločníci, že splatnia zvýšené ZI do pokladne ...a pod. Bez tej zápisnice to nemáš ako zaúčtovať.

    P.S: Čo s tým má spoločné banka?
    Naposledy upravil JarkaL : 05.08.09 at 07:39

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    mam zápisnicu a aj v pokladni to mám, ale mám odovzdať priebežné daň. priznanie do banky a tá pani z banky mi volala, že v pasívach to mám a kde to je vidieť v aktívach? tak neviem kde to mám mať...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    polis1 Pozri príspevok
    mam zápisnicu a aj v pokladni to mám, ale mám odovzdať priebežné daň. priznanie do banky a tá pani z banky mi volala, že v pasívach to mám a kde to je vidieť v aktívach? tak neviem kde to mám mať...
    Predpokladám, že banke odovzdávaš Výkazy /nie priebežné daňové priznanie/, t.j. súvahu a výsledovku. Ak sa zvyšovalo ZI vkladom do pokladne máš to v riadku Peniaze /v pokladni/....riadok 056

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ak bolo navýšenie ZI ako ďalší vklad spoločníkov, tak sa to naúčtovalo
    335/419 - navýšenie, ....po zápise do OR 419/411
    211/335 - splatene pohľ. do pokladnice.

    V pasívach je to jasné ....411
    V aktívach boli peniaze ...211 ....ale tie sa hybú a už to môže byť o hodinu čokoľvek iné .....
    Zmyslom navýšenia asi nie je aby peniaze ostali "zabetónované" v pokladnici.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    práveže ja to tak mám a ona problem v tej banke, a hovorila som jej že je to v tej pokladni...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    polis1 Pozri príspevok
    práveže ja to tak mám a ona problem v tej banke, a hovorila som jej že je to v tej pokladni...
    A aký má problém? V tej pokladni to ona samozrejme nemôže vidieť presne kvôli neustálemu pohybu finančných prostriedkov....

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Oni z banky zvyknú vyzvedať, niekedy ich zaujíma napr. pohyb v riadku hmotného majetku , najmä ak porovnávajú výkazy predchádzajúceho roka s aktuálnymi. Asi sa boja, že výkazy sú umelo vyrábané kvôli úverom.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Presne ako píše Paula, zvyknú od klientov vyzvedať, aký má spoločnosť majetok, lebo sa boja, či im budú klienti splácať úvery. Nestačí im, že si dajú záložné právo na nehnuteľnosť alebo iný majetok, ešte budú "spovedať" klientov... a poniektorí si chodia aj obzerať firmu. Pritom musíte vyplniť "xy" tabuliek, nehovoriac o doplňaní údajov ... Typické banky.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    šak práve, veľmi pekne ďakujem. už sa mi stalo, že v niektorej banky si žiadali od klienta,ktorý je FO výkazy ako za PO...
    ešte raz ďakujem

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    polis1 Pozri príspevok
    šak práve, veľmi pekne ďakujem. už sa mi stalo, že v niektorej banky si žiadali od klienta,ktorý je FO výkazy ako za PO...
    ešte raz ďakujem
    ... poniektorí o tom nemajú šajnu, stáva sa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.