Zavrieť

Porady

platové tarify statnych zamestnancov

prosim vas platove tarify statnych zamestnancov su v hrubom alebo v cistom? A cistu mzdu vypocitam tak ze 19% odpocitam z hrubej mzdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    priory1 Pozri príspevok
    prosim vas platove tarify statnych zamestnancov su v hrubom alebo v cistom? A cistu mzdu vypocitam tak ze 19% odpocitam z hrubej mzdy?
    Platové tarify sú u každého zamestnanca v hrubom. A to nie len štátnych zamestnancov. A ak robíš v štátnej správe a nevieš to, tak ........

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    priory1
    A cistu mzdu vypocitam tak ze 19% odpocitam z hrubej mzdy?
    Tak sa to nepočíta. Najprv sa odčítajú povinné odvody, potom sa odčítajú rôzne prídavky (sociálneho charakteru = bonusy na deti a pod.), z toho čo zostane, sa odčíta NEZDANITEĽNÁ časť a zo zvyšku potom je tých 19%, ktoré sa odčítajú od zvyšku a potom sa skôr uvedené sumy (mimo povinných odvodov) prirátajú k základu bez dane. Toto je potom čistá mzda.

    Asi takto:
    Hrubá mzda - odvody= mzda
    Mzda - nezdaniteľná položka - prídavky - bonusy = základ dane - 19% + nezdaniteľná položka + prídavky + bonusy = čistá mzda (aj s prídavkami)
    Ak nepoberáš na deti, tak je to jednoduchšie (neuvažuješ prídavky a bonusy)

    Nie je to úplne presné, ale zhruba tak to funguje.
    Naposledy upravil misoft : 09.08.09 at 14:15 Dôvod: Doplnenie

    jankkam je offline (nepripojený) jankkam

    jankkam
    Dobrý deň.
    Potrebovala by som zistiť či som zaradená správne do platovej triedy č. 7. Pracujem ako ekonómka obecného úradu. Som jedná pracovníčka, takže sa starám o všetko čo sa týka papierovania a vybavenia na obecnom úrade. Mám ekonomické vzdelanie a 27 ročnú prax. Nemala by som byť zaradená do pl. č. 8 ? Pozerala som si zákon ale neviem či som zaradená správne.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    wagner Pozri príspevok
    Platové tarify sú u každého zamestnanca v hrubom. A to nie len štátnych zamestnancov. A ak robíš v štátnej správe a nevieš to, tak ........
    Na doplnenie ...

    priory1 platové tarify statnych zamestnancov
    prosim vas platove tarify statnych zamestnancov su v hrubom alebo v cistom? A cistu mzdu vypocitam tak ze 19% odpocitam z hrubej mzdy?
    Samozrejme ostatné položky , odvody - tzv. výpalné tohoto , sociálne sa tváriac , štátu ...

    platové tarify statnych zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.