Zavrieť

Porady

Spol.zmluva z roku 2008, ako založiť s.r.o. v roku 2009?

Ahojte,

mam taky mensi problem, mam spolocensku zmluvu podpisanu v roku 2008, zivnostenske listy taktiez vydane v roku 2008, samozrejme ZI je v SKK. Z urcitych dovodov sa cakalo na podanie navrhu na ORSR az doteraz: Myslite ze sa da nejako zalozit s tymto s.r.o. v roku 2009 ked musi byt ZI v EUR?
Dakujem velmi pekne za pomoc, lebo naozaj si s tymto neviem rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johnyb11 je offline (nepripojený) Johnyb11

    Som človek ktorý sa rád smeje. ...viac Johnyb11
    Ahoj.
    Osobne si myslim ze sa to neda... ale nie som odbornik... Pokial viem tak od prijatie Zivnostenskych listov mas urceny nejaky cas do kedy s treba zahlasit na ORSR, co je asi 1 mesiac... Ale nie som si isty... Skus sa opytat na zivnostenskom urade. tam ti urcite poradia...

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Mosovska Pozri príspevok
    Ahojte,

    mam taky mensi problem, mam spolocensku zmluvu podpisanu v roku 2008, zivnostenske listy taktiez vydane v roku 2008, samozrejme ZI je v SKK. Z urcitych dovodov sa cakalo na podanie navrhu na ORSR az doteraz: Myslite ze sa da nejako zalozit s tymto s.r.o. v roku 2009 ked musi byt ZI v EUR?
    Dakujem velmi pekne za pomoc, lebo naozaj si s tymto neviem rady.
    Pri vznikajúcich spoločnostiach je táto lehota 90 dní, takže to už nestihnete. Najlepším a najjednoduchším riešením je zabudnúť na staré listiny a založiť spoločnosť novú.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    Podla mna by sa to malo dat spavit. Treba vsak urcite spravit dodatok k spolocenskej zmluve a zmenit Sk na eura. Zo zivnostenskeho zakona bola sice vypustena 3 mesacna lehota na zalozenie spolocnosti, no tu vidim ako najvacsi problem, lebo aj v Obchodnom zakonniku tato lehota stale ostala, avsak ziadna sankcia s nou nie je spojena, takze OR s tym problem nebude mat, no tety na ZU byvaju casto nedoskolene a stretol som sa s tym, ze ani nevedeli, ze tato lehota je vypustena a po troch mesiach ak sa spolocnost nezalozila tak zivnosti pozastavili...Toto si treba na ZU zistit a upozornit na legislativne zmeny

    Spol.zmluva z roku 2008, ako založiť s.r.o. v roku 2009?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.