Zavrieť

Porady

Živnosť

Prosím Vás, sú teraz nejaké úľavy pri založení živnosti? Nejaké výhody? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    erzet Pozri príspevok
    Prosím Vás, sú teraz nejaké úľavy pri založení živnosti? Nejaké výhody? Ďakujem.
    môžeš byť konkrétnejší ?
    platenie odvodov, dotácie z úradu práce, poplatky za založenie živnosti ...???

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    veronikasad Pozri príspevok
    môžeš byť konkrétnejší ?
    platenie odvodov, dotácie z úradu práce, poplatky za založenie živnosti ...???
    Myslel som hlavne na založenie živnosti. Ale nepohrdol by som ani iným, pretože neviem, kde by mohli byť nejaké úľavy, výhody.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak mas na mysli, danove a odvodove ulavy, take nie su.

    Vyhody/nevyhody zivnosti si treba porovnat s inymi alternativami, ktore mas.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    erzet Pozri príspevok
    Myslel som hlavne na založenie živnosti. Ale nepohrdol by som ani iným, pretože neviem, kde by mohli byť nejaké úľavy, výhody.
    všetko okolo založenia živnosti nájdeš v tomto linku :

    http://www.podnikajte.sk/index.php?show=41

    odvody začínajúceho živnostníka :
    preddavky na zdravotné poistenie - vymeriavací základ si môže určiť sám, najmenej vo výške min. mzdy - do 31.12.2009 sú min. preddavky vo výške 41,37€

    sociálne poistenie - povinne platiť nemusí, doporučujem prihlásiť sa ako dobrovolne nemocensky poistená osoba, platí sa 4,4 % z vymeriavacieho základu, najmenej z min. mzdy (min.platba 13€) mesačne. Nárok na dávku je po 270 dňoch poistenia, do tejto doby sa započítava aj doba nem. poistenia zo zamestnania.
    Povinným platitelom odvodov do SP sa stane, ak jeho príjem´= tržby za kal. rok presiahne 12-násobok min. mzdy. Výšku min. mzdy od 1.1.2010 ešte nepoznáme, za rok 2008 to bol mi.príjem vo výške 12x295,50€ - je jedno či to bolo dosiahnuté za 1 alebo 12 mesiacov podnikania.

    Ak budeš evidovaný ako uchádzač o zamestnanie na Úrade práce min. 3 mesiaca, môžeš po absolvovaní kurzu a schválení podnikatelského plánu požiadať o dotáciu na samostatnú zárobkovú činnosť.
    Naposledy upravil veronikasad : 08.08.09 at 09:37

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    erzet Pozri príspevok
    Prosím Vás, sú teraz nejaké úľavy pri založení živnosti? Nejaké výhody? Ďakujem.
    Možno to, že sa nebudeš musieť hlásiť na úrade práce pri hľadaní zamestnania. Inak budeš na tom ako každá SZČO (samostatne zárobkovo činná osoba). Sám sa musíš starať, aby si mal príjmy na zabezpečenie tvojich výdavkov.

    Mohol by si ešte požiadať úrad práce o dotáciu.
    Naposledy upravil marjankaj : 08.08.09 at 10:16

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.