Zavrieť

Porady

súrne: skončenie PP

Dobry den,
dna 31.7.2009 som dal zamestnavatelovi podpisat moju vypoved dohodou podla §60 a ze den 31.8.bude dnom skoncenia PP.
na jednu z kopii napisal ze: prijal dna 31.7.2009. v novom zamestnani nastupujem 1.9.2009
je takato vypoved platna a ja bez ujmy mozem odist po 31.8.09 alebo mam cakat na rozhodnutie? a do kolkych dni by mi mali oznamit ci je moja vypoved platna?

Dakujem za odpoved
Maros
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

maros111 Pozri príspevok
Dobry den,
dna 31.7.2009 som dal zamestnavatelovi podpisat moju vypoved dohodou podla §60 a ze den 31.8.bude dnom skoncenia PP.
na jednu z kopii napisal ze: prijal dna 31.7.2009. v novom zamestnani nastupujem 1.9.2009
je takato vypoved platna a ja bez ujmy mozem odist po 31.8.09 alebo mam cakat na rozhodnutie? a do kolkych dni by mi mali oznamit ci je moja vypoved platna?

Dakujem za odpoved
Maros
No to ti podpísal, že to len vtedy prijal,hmhm-ale ešte si nevyhral, ak bude chcieť aby si dodržal 2 mesačnú výpovednú lehotu, tak k tomu 1.9. do tej novej práce asi nenastúpiš...
0 0
maros111 maros111

maros111 je offline (nepripojený) maros111

a keby som nastupil od 1.9 do novej roboty da mi absencie? moze mi to nejako zosobnit?
a dokedy by mi mal dat vediet podla zakona o tom ci pojdem dohodou alebo 2 mesacnou?
dakujem
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

maros111 Pozri príspevok
a keby som nastupil od 1.9 do novej roboty da mi absencie? moze mi to nejako zosobnit?
a dokedy by mi mal dat vediet podla zakona o tom ci pojdem dohodou alebo 2 mesacnou?
dakujem
može ti dať zosobniť prípadne škody, ktoré by mu vznikli tým, že neprídeš do práce-Maroško, však zbehni za ním a normálne sa s ním porozprávaj-možno ani nebude chcieť aby si dodržal tú výpovednu lehotu...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

maros111 Pozri príspevok
a keby som nastupil od 1.9 do novej roboty da mi absencie? moze mi to nejako zosobnit?
a dokedy by mi mal dat vediet podla zakona o tom ci pojdem dohodou alebo 2 mesacnou?
dakujem
Nema ziadny termin zo zakona, nemusi ti vobec odpovedat.
Je to dohoda, tak si za tym musis behat ty a dohoadovat sa .

Inak tvoj navrh na ukoncenie PP dohodou, pokial ho neakceptuje, neplati a kedze si pravdepodobne ani nedal vypoved, tak aj tu by si podaval v auguste a vypovedna by ti isla do 31.10.
0 0
maros111 maros111

maros111 je offline (nepripojený) maros111

...no ale ked mi nemusi odpovedat tak ako mam ja vediet ci potvrdzuje moju vypoved, alebo nepotvrdzuje?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maros111 Pozri príspevok
Dobry den,
dna 31.7.2009 som dal zamestnavatelovi podpisat moju vypoved dohodou podla §60 a ze den 31.8.bude dnom skoncenia PP.
na jednu z kopii napisal ze: prijal dna 31.7.2009. v novom zamestnani nastupujem 1.9.2009
je takato vypoved platna a ja bez ujmy mozem odist po 31.8.09 alebo mam cakat na rozhodnutie? a do kolkych dni by mi mali oznamit ci je moja vypoved platna?

Dakujem za odpoved
Maros
Výpoveď dohodou Zákonník práce nepozná.
Ukončenie prac. pomeru dohodou v zmysle § 60 ZP je súhlas obidvoch strán. Kým nebudeš mať v ruke zamestnávatelom podpísanú dohodu o skončení prac. pomeru, tvoj pracovný pomer u doterajšieho zamestnávatela trvá.
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Nesprávne si to naformuloval, výpoveď dohodou neexistuje. Podľa §-u 60 ZP sa môže ukončiť pracovný pomer dohodou. Takže tak ako ti radí Stanislav 1975 v príspevku 4 - zabehni za zamestnávateľom a dohodnite sa.
0 0
maros111 maros111

maros111 je offline (nepripojený) maros111

...to znamena ze z firmy nemozem odist pokial ma nepusti zamestnavatel?
myslim ze som slobodny a mozem odist.

co by sa stalo keby som si prestal plnit svoje povinnosti? keby ma vyhodili?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maros111 Pozri príspevok
...to znamena ze z firmy nemozem odist pokial ma nepusti zamestnavatel?
myslim ze som slobodny a mozem odist.

co by sa stalo keby som si prestal plnit svoje povinnosti? keby ma vyhodili?
Aj pre zamestnanca platí zákonník práce.Ak zamestnávatel nesúhlasí so skončením prac.pomeru dohodou, môžeš dať výpoveď - výpovedná doba je 2-mesačná, začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca. Tvoj prac. pomer by končil 31.10.2009

Aj vtedy by si hovoril o slobode, ak by ťa zamestnávateľ zo dňa na deň vyhodil z práce ?
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
maros111 Pozri príspevok
...no ale ked mi nemusi odpovedat tak ako mam ja vediet ci potvrdzuje moju vypoved, alebo nepotvrdzuje?
Podľa §60, je to dohoda o skončení pracovného pomeru.
V ods.2 sa píšeohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončí dohodou z dôvodov organizačných zmien.
Ak to podpísal zamestnávateľ,asi to máš v poriadku. Ale skús, aby Ti tam napísal "súhlasím".
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

maros111 Pozri príspevok
...to znamena ze z firmy nemozem odist pokial ma nepusti zamestnavatel?
myslim ze som slobodny a mozem odist.

co by sa stalo keby som si prestal plnit svoje povinnosti? keby ma vyhodili?
Pracovný pomer je záväzkový vzťah, pričom obidvom stranám plynú určité povinnosti. Ako slobodný človek máš možnosť sa rozhodnúť, či uzatvoríš alebo neuzatvoríš pracovný pomer. Ak ho uzatvoríš, viaže ťa Zákonník práce a z neho plynúce povinnosti.
Tak ako si zamestnávateľ tiež nemôže robiť so zamestnancami čo chce, takisto si zamestnanec nemôže zo zamestnávateľa urobiť dobrý deň. Trochu serióznosti vo vzťahoch by nezaškodilo.Nechcela by som byť tvojim zamestnávateľom.
0 0
maros111 maros111

maros111 je offline (nepripojený) maros111

ok
ako mam teda legalne odist zo zamestnania ked potrebujem byt v druhej praci od 1.9.09?
ide o peniaze a dalsie 2 resp. 3 mesiace si nemozem dovolit dostavat vyplatu 400eur.
0 0
maros111 maros111

maros111 je offline (nepripojený) maros111

verim tomu ze by si ani nechcela byt zamestnancom mojho zamestnavatela.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maros111 Pozri príspevok
ok
ako mam teda legalne odist zo zamestnania ked potrebujem byt v druhej praci od 1.9.09?
ide o peniaze a dalsie 2 resp. 3 mesiace si nemozem dovolit dostavat vyplatu 400eur.
legálny spôsob bez súhlasu zamestnávatela neexistuje. Prestaneš chodiť do práce, dostaneš absencie a zamestnávateľ s tebou okamžite zruší pracovný pomer za hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Si si istý, že s takouto vizitkou ťa nový zamestnávateľ príjme s otvorenou náručou ?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

maros111 Pozri príspevok
ok
ako mam teda legalne odist zo zamestnania ked potrebujem byt v druhej praci od 1.9.09?
ide o peniaze a dalsie 2 resp. 3 mesiace si nemozem dovolit dostavat vyplatu 400eur.
Dohodnúť sa so zamestnávateľom.
Keď už vidíš len svoj prospech - možno sa ti to nezdá, ale aj jemu ide o peniaze. Ak si nebudeš plniť riadne svoje povinnosti, vznikne mu škoda. Ďalší ušlý zisk mu vznikne hľadaním a zapracovaním nového zamestnanca... atď
0 0
maros111 maros111

maros111 je offline (nepripojený) maros111

no ked som podaval vypoved, tak mi hovoril ze nechce robit problemy a ked chcem za mesiac odist tak bez problemu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

maros111 Pozri príspevok
no ked som podaval vypoved, tak mi hovoril ze nechce robit problemy a ked chcem za mesiac odist tak bez problemu.
tak potom treba mať od zamestnávateľa papier, ktorý napíše on a kde napíše súhlas s ukončením prac. pomeru s tebou k 31.8.2009... ak toto neurobí budú problémy. možno to zamestnávateľ nevie, že toto je potrebné...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maros111 Pozri príspevok
no ked som podaval vypoved, tak mi hovoril ze nechce robit problemy a ked chcem za mesiac odist tak bez problemu.
Tak čo potom riešime ? Choď za zamestnávateľom, podpíš dohodu o skončení prac. pomeru a 1.9. si "slobodný"
0 0
majoneza majoneza

majoneza je offline (nepripojený) majoneza

Stanislav 1975 Pozri príspevok
može ti dať zosobniť prípadne škody, ktoré by mu vznikli tým, že neprídeš do práce-Maroško, však zbehni za ním a normálne sa s ním porozprávaj-možno ani nebude chcieť aby si dodržal tú výpovednu lehotu...

Zaujima mna, ako sa rataju tie skody.

Povedzme, ze Maros dostava plat za jul 10.8.2009, a hned oznamuje zamestnavatelovi, ze nexistuje moznost, ze bude v praci 1.9.2009, a je ochotny porusit ZP. Ak zamestnavatel, do tych 20 dni najde nahradnika nie je skoda, a ked nenajde tak Maros mu dal 20 dni, tak to nie je jeho chyba.

Ako to funguje v praxi?
0 0
maros111 maros111

maros111 je offline (nepripojený) maros111

dobra otazka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať