Zavrieť

Porady

Bolesti ramena - dobry ortoped

Ahojte, uz asi 1/2 roka sa trapim s ramenom, sport mi pomohol.
Bola som v KE uz u 2 ortopedov , napichali, dali kopec tabletiek. Bolesti trochu presli, chodila som na rehabilitaciu, ale zase to zacalo. V podstate vobec neviem co mi je, mam znizenu pohyblivost, neviem sa poskrabat ani na krizoch a mam toho plne zuby.
Neviete mi poradit v KE alebo v okoli dobreho ortopeda na rameno ?

Diky a pekny den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    brunca1 Pozri príspevok
    Ahojte, uz asi 1/2 roka sa trapim s ramenom, sport mi pomohol.
    Bola som v KE uz u 2 ortopedov , napichali, dali kopec tabletiek. Bolesti trochu presli, chodila som na rehabilitaciu, ale zase to zacalo. V podstate vobec neviem co mi je, mam znizenu pohyblivost, neviem sa poskrabat ani na krizoch a mam toho plne zuby.
    Neviete mi poradit v KE alebo v okoli dobreho ortopeda na rameno ?

    Diky a pekny den
    Mám osobnú skúsenosť. Pomohlo mi pitie minerálky Baldovská cca 1/2 až 3/4 litra denne. Je to dlhodobá záležitosť ale už nič nebolí. Tiež som mal obstreky a naprávania ale bez výsledku.
    Vyskúšaj a treba to aj trošku šetriť.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    brunca1 Pozri príspevok
    Dakujem za vsetky rady, ale ja by som hlavne chcela vediet diagnozu....
    čo iný lekár to iná diagnóza ver mi a hlavne čo sa týka ortopédov

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Podľa mňa najlepším ramenárom na svete je MUDr. Štefan Petriščák PhD., z traumatologického oddelenia martinskej nemocnice. Robím mu reklamu, ale tá je zaslúžená.

    Presnú diagnózu ramena možno určiť len po tom, čo Ti do neho kuknú. Dovtedy tá liečba ortopédov má charakter-možno pomôže. Dva roky klasického liečenia, so stratou hybnosti ruky, je dosť dlhá doba na to, aby si uvažovala o tom, či sa nezveriť sa do starostlivosti ortopedickej ambulancie v nemocnici.
    Naposledy upravil Petra Nová : 07.08.09 at 12:36

    betrix je offline (nepripojený) betrix

    betrix
    Ahoj, ja som mala podobný problém pred dvoma rokmi. Vraveli mi , že to prichádza vekom, možno z chladu ap. Bolesti boli strašné, ruka bola o centimeter tenšia. Obstreky a lieky veľmi nepomohli. Dokonca jeden ortopéd ma už posielal na operáciu. Tak som ho vymenila . po liekoch som mala asi 4x ožarovanie ramena. Medzitým som začala chodiť na rehabilitáciu, magnet, elektro ap.
    tento stav trval možno vyše pol roka. A teraz myslím, že jediné, čo mi najviac pomohlo, boli cvičenia s rukou. Niektoré ma naučili na rehabilitácii, cvičila som doma so slzami v očiach i mimo nich. Kúpila som si hrazdu na zárubňu a ruku naťahovala. No a tú ruku mi naťahovala i lekárka.(ináč, je z KE, ale pracuje v PO). Bola to strašná bolesť. Jačala som ako pri pôrode, ale teraz myslím, že pomohlo iba a hlavne toto. Trvalo to dlho, ale zabralo to. Tá ruka už neboli, je ohybná, i keď cítim, že trochu menej ako tá druhá. Takže je potrebné popri ortopédovi, nájsť dobrého lekára na rehabilitáciu. želám veľa síl a zlepšenie. A nezanedbajte to, lebo tá ruka "zmrzne" a potom to bude horšie.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Moja švagriná bola u ortopéda, lebo ju bolela ruka, keď ju dvihla hore. Lekár ju poslal domov a povedal, nech ruku nedvíha.

    saki10 je offline (nepripojený) saki10

    saki10
    Pozri .....www.orthos..sk......je to sukromna klinika ,ale 3 clenovia nasej rodiny tam boli s roznymi diagnozami /samozrejme ortopedickymi/ a liecba bola vzdy 100%. Pan doktor je kapacita a robi zazraky.....

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    saki10 Pozri príspevok
    Pozri .....www.orthos..sk......je to sukromna klinika ,ale 3 clenovia nasej rodiny tam boli s roznymi diagnozami /samozrejme ortopedickymi/ a liecba bola vzdy 100%. Pan doktor je kapacita a robi zazraky.....
    Prosím, tá adresa je správna? Mne neide otvoriť. Ďakujem.

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    terezamaria Pozri príspevok
    Prosím, tá adresa je správna? Mne neide otvoriť. Ďakujem.
    Ani mne to nešlo otvoriľ, tak som to vyťukala ako www.orthos.sk a potom to šlo. Mimochodom nevie niekto koľko stojí op. kolena na súkromnej klinike ? Len tak približne.

    saki10 je offline (nepripojený) saki10

    saki10
    Pre Valcake: Operacia kolena v ORTHOSE asi pred 4 rokmi stala aj s pooperacnymi injekciami cca cez 30 tisic SK.

    Mimochodom ta ...www.orthos.sk..... je spravna,ja to v pohode otvaram.

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Bóóóóže, presne tak mi op. meniskus v lok. a ja som sa nato pozerala. Len som mala smolu, že som na sále dostala inf. a dopadla ako dopadla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.