Zavrieť

Porady

Peňažný denník

Ahojte, kúpil som si v papierníctve PD podnikateľa a celý denník má iné členenie ako klasický, napr:
- príjmy ovplyvňujúce základ dane sú rozdelené do 3 stlpcov a to CELKOM tovar a ostatné. Chýba mi tam výrobky a služby a iné.

Moje príjmy sú z predaja výrobkov, môžem tieto príjmy zaradiť do stlpca ostatné? Alebo si mám zaobstarať iný PD. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Ak si ešte nezačal do PD účtovať a máš bloček, možno ti ho v papierníctve vymenia. Mohol by si účtovať aj do toho, ale budeš mať prehľadnejšie, ak budeš účtovať do takého denníka, v ktorom je viac členení,lebo časom sa ti môžu vyskytnúť aj iné príjmy a budeš vedieť koľko za výrobky, tovar, služby. Na terajšom máš modré pružky na obale a na tom, čo potrebuješ sú červené - tak sú rozlíšené.

    mekelek je offline (nepripojený) mekelek

    mekelek
    Paula Pozri príspevok
    Niekedy postačí pravítko + ceruzka
    Pre seba áno, ale čo v prípade kontroly? Uznajú?

    Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

    Polly404
    Veľa účtovných softvérov ponúka štart verzie, ktoré sú zadarmo a ak si nahodíš príjmy a výdaje do nich, tak si potom môžeš vytlačiť peňažný denník priamo z PC. Ak vieš, kde máš čo zapísať v papierovom peňažnom denníku, tak štart verzia nebude pre Teba žiadny problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.