Zavrieť

Porady

pomoc psychika s alkoholikom

zdravim! mam 10 rokov zijem s otcom s alkoholikom.chce psichycky zdeptat mamu.mama je uz s tim na kraji ale dalej sa mu to nedari tak vie za ma ma moja mama rada tak sa zuri namne a vie za tak ublizuje aj mame.zaraba 30.000 mesacne a neda ani korunu a mama zaraba 20.000 aj s premiami a zivi mna sestru seba a aj jeho plati elektriku aj vodu chce aby bolo pokoj ale uz nevieme ako prosim pomôztemi a este spavam s nozom po vankuso
Naposledy upravil arizona : 05.09.09 at 10:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    Tak tento príspevok mi vyrazil dych. To vážne máš 10 rokov ?... prečo matka nič nepodniká v tomto smere ? dať ho na protialkoholické liečenie alebo volať políciu pri každom incidente, veď aj susedia dosvečia...
    a prečo spávaš s nožom pod vankúšom ? hádam ho nechceš zabiť ?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Po prečítaní Tvojho príspevku mi ide mráz po tele. Je to možné? Ale mám obavy, že Ty s tým nič neurobíš. Vedia Vaši najbližší o tom? Toto musí vziať do rúk mama. Veď nemôžte čakať, pokiaľ sa niečo stane.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    No..., co ti mozeme my pomoct, mozes len apelovat na svoju mamu, aby urobila kroky na vasu ochranu a ked na tebe pacha nejake nasilie, tak by si o tom mala povedat bud nejakej inej tvojej pribuznej osobe, pripadne ucitelke, alebo sa obratit na detsku linku pomoci, naozaj si sa neobratila /neobratil/ na spravny server. Kazdopadne je to smutne.

    hant je offline (nepripojený) hant

    hant
    Nečakajte !!!Nech mama pri najbližšom konflikte volá políciu!!!!Inak sa to obráti proti nej a aj Vám deťom a už sa z problémov nedostanete.Bude sa to s Vami vliecť stále,problém za problémom,do nekonečna.Viem o čom hovorím.Mama políciu nedokázala zavolať,tak ju zavolal tatko/taký ako aj ten tvoj/,a čuduj sa svete,od vtedy mal pravdu vždy.Takže nás celú rodinu
    týra už 15 rokov.Musíš byť PRVÝ,kto zavolá políciu !!!!Ty alebo tvoja mama .To je ten správny krok.Prvý a správny.Určite aj ťažký,veľmi ťažký.Ale ak to neurobíte,nebudete mať nikde zastanie.Veľa síl a odvahy želám z celého srdca.A ešte veľa šťastia.Či už máš 10 rokov alebo 30,to je jedno.Keď ti ubližuje vlastný otec je to vždy ťažké,ale musíte s mamou a sestrou držať spolu .

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Určite volaj hneď linku detskej pomoci, alebo linku dôvery. Musíte s tým niečo urobiť, takto sa nedá. Porozprávajte sa s mamkou, starými rodičmi, príbuznými. Ťažko radiť, ale aby 10 ročné decko spávalo s nožom pod vankúšom, tak to sa mi absolútne nezdá normálne. Obráť sa na niekoho dospelého, komu veríš. Vždy je východisko.

    elpka je offline (nepripojený) elpka

    žena vo svete mužov elpka
    dúfam, že je v poriadku.....chcem mu povedať, ak by si prišiel prečítať naše príspevky, že asi chápem jeho situáciu...mama má strach, tak radšej trpí a znáša to všetko, ale je aj riešenie podať anonymné oznámenie na políciu, musia preveriť každé oznámenie a keď už sa začne kolotoč objasňovania, tak možno aj maminka dostane viac odvahy.......alebo sa s tým môžeš zveriť ako to už tu bolo písané dospelej osobe ktorej dôveruješ, napr.aj učiteľke. Prajem ti veľa síl .....a kľudne napíš ak budeme vedieť určite ti poradíme

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Musím sa podeliť s veľmi zvláštnou skúsenosťou. Príbuzná si zobrala k svojim štyrom deťom dve z detského domova - to by ma neprekvapilo, sú to ľudia predurčení mať veľa detí, to by bolo v pohode. Ale s päťročným dievčatkom (aj s ďalšími deťmi - svojimi aj domováckymi) prišli na návštevu. Rozprávali sme sa aj o našej babke, ktorá zomrela a to dievčatko sa spýtalo "a kto babku zabil?" Snažili sme sa jej vysvetliť, že starí ľudia zomrú, ale malá je jednoducho presvedčená, že keď niekto zomrie, tak ho musia zabiť. Som z toho zhrozená. Čím asi to decko muselo prejsť. jednoducho asi takým deťom ako aj nášmu kamošovi z porady musíme pomôcť, ja som dosť stará, ale aby ma napadlo niečo také ako tomuto decku....... Neviem si pomôcť, ale deťom, starým ľuďom a zvieratám by sa ubližovať nemalo. Nášho kamoša tiež prosím, aby sa ozval.

    Maureen je offline (nepripojený) Maureen

    Maureen
    Ahoj,

    po prečítaní Tvojho príspevku, som sa znovu vrátila do detstva. Aj som prežívala noci strachu, kedy príde mamin priateľ domov - v podnapitom stave a začne všetok ten "hurhaj"........
    Ako sme to vyriešili? Mam ešte dve sestry, mala som 16r. keď sme mamke povedali, že buď pojde z domu on, alebo my.......

    Išiel on......

    OZvi sa ako si dopadol

    pomoc psychika s alkoholikom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.