Zavrieť

Porady

odpočet zálohy z dfa

ahoj, chcem poprosiť o radu. Mám došlú faktúru, ktorú sme uhradili predfaktúrou, lenže táto bola na vyššiu sumu. Napr. predfaktúra bola na 100 € /aj zaplatená/, ale riadna faktúra len na 80 €. Vznikol preplatok 20 €, ktoré nám dodávateľ vrátil bankovým prevodom. Keď cez interný doklad chcem zlikvidovať riadnu faktúru, dovolí mi program zlikvidovať len vo výške riadnej faktúry. Ako odpočítate zálohu vy?
ja bežne účtujem:
Úhrada zálohy: 314/221 (spárujem s nahodenou zálohovou fa)
Prijatá faktúra: 5.../321 (+ rozpis DPH)
ID na odpočet zálohy: 321/314 (týmto zápisom zároveň zlikvidujem riadnu faktúru)

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    úhrada zálohy: 314/221 100 €
    prijatá faktúra: 5.../321 80 €
    ID započít. zálohy: 321/314 80 €
    vrát. preplatok: 221/314 20 €

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    akinom71 Pozri príspevok
    ahoj, chcem poprosiť o radu. Mám došlú faktúru, ktorú sme uhradili predfaktúrou, lenže táto bola na vyššiu sumu. Napr. predfaktúra bola na 100 € /aj zaplatená/, ale riadna faktúra len na 80 €. Vznikol preplatok 20 €, ktoré nám dodávateľ vrátil bankovým prevodom. Keď cez interný doklad chcem zlikvidovať riadnu faktúru, dovolí mi program zlikvidovať len vo výške riadnej faktúry. Ako odpočítate zálohu vy?
    ja bežne účtujem:
    Úhrada zálohy: 314/221 (spárujem s nahodenou zálohovou fa)
    Prijatá faktúra: 5.../321 (+ rozpis DPH)
    ID na odpočet zálohy: 321/314 (týmto zápisom zároveň zlikvidujem riadnu faktúru)

    ďakujem
    Neviem prečo odpočet faktúry robíš cez ID, zálohovú faktúru ak mám v evidencii tak potom pri ostrej faktúre idem cez ZÁZNAM - Zálohové faktúry - potom si dám Preniesť do dokladu, tam mu zadáš čiastku, ktorú chceš preniesť v tomto prípade tých 80 EUR. Na BV by som spárovala ten prijatý rozdiel so zbytkom na zálohovej faktúre.
    Ešte pridávam, že ak účtujem o ostrej faktúre, pri ktorej potrebujem odpočítať zálohovú faktúru tak ju účtujem cez položky dokladu

    odpočet zálohy z dfa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.