Zavrieť

Porady

Odvody - účtovať do KZ?

Ahojte, prosila by som o radu, či účtujete platbu odvodov najprv do KZ ako iný záväzok napr. k 1.8.2009 so splatnosťou do 8.9.2009 a potom keď odvody zaplatím ako úhradu tohto záväzku ako VOZD alebo len do PD keď platbu uskutočním? Účtujeme v JÚ.

A ešte jedna otázka. Ak mám so SP dohodu o splátkach poistného za minulé obdobie a oni mi to rozpísali na istinu a úrok, účtujem to ako úver/ pôžičku/ alebo istinu ako platbu poistného VOZD - odvody a úroky osobitne tiež ako VOZD - réžia? a Tak isto mám tento záväzok rozpísať do KZ a úhrady robiť cez KZ?

Voprad ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Kalmanka Pozri príspevok
    Ahojte, prosila by som o radu, či účtujete platbu odvodov najprv do KZ ako iný záväzok napr. k 1.8.2009 so splatnosťou do 8.9.2009 a potom keď odvody zaplatím ako úhradu tohto záväzku ako VOZD alebo len do PD keď platbu uskutočním? Účtujeme v JÚ.
    Do knihy zaväzkov zaevidujes predpis, ja to robim k poslednemu dnu v mesiaci, napr. 31.7.2009, splatnost 8.8.2009. Davam samostatny cisleny rad PO09001 (PO ako poistne).

    Uhrada - na zaklade bankoveho vypisu - uhrada VOZD, sparujes so zapisom v evidencii zaväzkov.

    Kalmanka Pozri príspevok
    A ešte jedna otázka. Ak mám so SP dohodu o splátkach poistného za minulé obdobie a oni mi to rozpísali na istinu a úrok, účtujem to ako úver/ pôžičku/ alebo istinu ako platbu poistného VOZD - odvody a úroky osobitne tiež ako VOZD - réžia? a Tak isto mám tento záväzok rozpísať do KZ a úhrady robiť cez KZ?

    Voprad ďakujem za rady.

    A kde mas zauctovany povodny predpis odvody do SP? Mal by ti figurovat v zaväzkoch.

    Anna B je offline (nepripojený) Anna B

    Anna B
    Ak máš podnikateľa, ktorý platí pravidelne - trvalý príkaz, tak odvody si nemusíš dávať do KZ. Ak je neporiadny a platí kedy ho napadne, resp.keď má peniaze, tak si radšej daj všetky odvody do KZ, aby si v tom nestratila prehľad. Čo sa týka splát.kalendára, to nie je úver. Istinu zaúčtuješ do VOZD - fondy a úroky so pre istotu dala do VNZD, lebo som si nie istá. Možno ešte niekto poradí ohľadne úrokov. Mne to pripadá ako úroky-penále z omeškania.

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    Áno, ja som predpisy účtovala do KZ, len som si to chcela overiť, pár mesiacov sme nezaplatili odvody do SP - nevydalo, potom sme požiadali o splát. kalendár, oni ho vystavili tak ako som napísala a teraz neviem, ako ho zaevidovať, lebo tam budem mať tie odvody do SP uvedené 2 krát- aj ako nezaplatené záväzky z minulých mesiacov a aj ako Splátkový kalendár. Tak neviem, či to dať ako splácanie už uvedených záväzkov, alebo ako nový záväzok a čo potom s tými predpismi za nuhradené mesiace. Ďakujem

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    Ano, pôvodne predpisy som zapisovala do KZ. Niekolko mesiacov sme nezaplatili - nevydalo - a potom sme požiadali o SPK. Oni ho vydali a neviem, či ho teraz znovu zapísať do KZ , lebo sú tam už tie predpisy sa nezplatené mesiace a teda tie odovy tam budú 2 krát zapísané - aj ako predpis a aj v SPK. Tak neviem čo s tým SPK?
    Ďakujem

    Kalmanka je offline (nepripojený) Kalmanka

    Som vydatá, 2 deti, spolu s manželom podnikáme ...viac Kalmanka
    Áno, pôvodne predpisy som účtovala do KZ, len som si overovala, či to robím správne. Tie mesiace, čo sme nezaplatili /nevydalo/ mám zapísané v KZ ako neuhradené záväzky, oni vystavili SPK a neviem, či ten mám opäť zapísať do KZ, lebo tie odvody tam budú potom figurovať 2 krát.
    Ďakujem

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Kalmanka Pozri príspevok
    Áno, pôvodne predpisy som účtovala do KZ, len som si overovala, či to robím správne. Tie mesiace, čo sme nezaplatili /nevydalo/ mám zapísané v KZ ako neuhradené záväzky, oni vystavili SPK a neviem, či ten mám opäť zapísať do KZ, lebo tie odvody tam budú potom figurovať 2 krát.
    Ďakujem
    Ja by som to nedávala 2x do KZ. Daj to ako úhradu záväzkov.

    Odvody - účtovať do KZ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.