Zavrieť

Porady

predaj nesplateneho auta

ahojte poradaci, vie mi prosim vas niekto presne povedat, co mam robit? Predala som auto ktore som nekupila na leasing ale na uver. Tzn. som podla faktury i podla technicaku jeho majitelkou, no chybaju mi doplatit este 6. splatok. Odhlasila som ho na DU, ale neviem co s fakturou, pretoze ide o osobne auto u ktoreho som si neuplatnila DPH pri nakupe, neviem ked som platca DPH ci mam vystavit fa. s DPH alebo bez, ked este nebolo doodpisovane v majetku. To je jedna vec a druha vec ako to urobit z vyradenim z majetku, lebo vsetky porady su pre podvoj.uctovnictvo a nie pre jednoduche. Poradte mi prosim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ked si automobil predala, nemozes uz byt majitelkou, resp. zakon hovori, dokedy po predaji si povinna nahlasit zmenu na DI (myslim, ze do 15 dni).

    Uver vsak nadalej patri tebe a splacas ho dalej podla splatkoveho kalendara (ak sa da a vyhovuje ti, poziadaj o moznost predcasneho splatenia).

    Nakolko automobil bol obchodnym majetkom a neuplatnila si si pri nakupe DPH, aj predaj auta budes realizovat bez DPH (DPH 0%).

    Zostatkova cena neodpisaneho majetku pri predaji je danovym nakladom. Auto vyradis vyradovacim protokolom, podkladom bude kupnopredajna zmluva a faktura.

    predaj nesplateneho auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.