Zavrieť

Porady

kapitálový transfér na kúpu počítača

Dobrý deň
Od nášho zriadovatela sme dostali KAPITALOVÝ TRANSFÉR 35.000,- na kupu počítača s tlačiarňou. Sučasťou faktúry 34.980,- je aj programové vybavenie t.j. Windows a Office. Môžem progr. vybavenie zaradit ako súčasť počítača, alebo zvlášť aj napriek tomu že ide o kapitálový transfér na konkrétny účel? Či môže byť program súčasťou obstarávacej ceny počítača, zaradiť všetko pod jednou sumou do dlhodobého hmotného majetku?
Ďakujem
Janka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Janka303, niekde som čítal (bohužiaľ si neviem spomenúť kde), ak je súčasťou dodávky počítača aj softvér, teda nekupuješ ho samostatne, takto obstaraný softvér sa neúčtuje na účte 013 - Softvér, ale sa účtuje ako súčasť obstarania dlhodobého hmotného majetku, v tvojom prípade na účte 022 - Stroje, prístroje a zariadenia. Pokúsim sa to nájsť, kde som to čítal a ozvem sa.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    kvet
    Janka303, niekde som čítal (bohužiaľ si neviem spomenúť kde), ak je súčasťou dodávky počítača aj softvér, teda nekupuješ ho samostatne, takto obstaraný softvér sa neúčtuje na účte 013 - Softvér, ale sa účtuje ako súčasť obstarania dlhodobého hmotného majetku, v tvojom prípade na účte 022 - Stroje, prístroje a zariadenia. Pokúsim sa to nájsť, kde som to čítal a ozvem sa.
    Ahoj, to čo som napísal vyplýva z ustanovenia § 30 ods. 2 postupov účtovania pre RO,PO,ŠF,obce a VUC. (Predpokladám, že účtuješ príspevkovú organizáciu).

    janka303 je offline (nepripojený) janka303

    janka303
    čiže všetko zaúčtujem na 022? Softvér asi 4.500,- nemusím dať na 018 Drobný nehmotný majetok? A tiež všetko zaevidujem na jednu kartu?

    kapitálový transfér na kúpu počítača

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.