Zavrieť

Porady

Vstavané skrine

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať aké máte skúsenosti so vstavanými skriňami.
Netvoria sa za nimi plesne?
Ďakujem
Usporiadat
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Vstavaná skriňa nemá zadnú doskú, čiže sa nemajú kde tvoriť plesne. Teda aspoň čo ja mám skúsenosť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Danah12 Danah12

Danah12 je offline (nepripojený) Danah12

a čo je potom vzdadu len stena?
0 0
Polly404 Polly404

Polly404 je offline (nepripojený) Polly404

Áno a tú je najlepšie zamaľovať nestierateľnou (umývateľnou) farbou, aby od nej neboli špinavé šaty.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Vždy je lepšia vstavaná skriňa, taká ako píšu v predchádzajúcich príspevkoch,ako dať nejakú skriňu blízko steny. Ja som tak musela odťahovať skriňu od steny, lebo práve za ňou sa mi tvorila pleseň. So vstavanou skriňou nemám žiadne problémy.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Ja som momentálne v rekonštrukcii 1 izby a tiež idem dávať vstavanú skriňu na celú šírku izby, mojou základnou požiadavkou je skriňa bez zadnej steny, bočných stien a bez dna. Niektorí "predajcovia" sa čudujú, zvlášť keď k tomu pridám požiadavku na zavesené dvere bez spodnej koľajničky, a hĺbku skrine (vnútorný využiteľný priestor 45 cm, lebo neviem izbu nafúknuť) a pod. Zatiaľ mi z toho najlepšie vychádza Hilkovič a najhoršie Indeco. Stretla som sa v Indeco s "predajcom", ktorý mi nevedel zodpovedať ani na základné otázky a nerozoznával plnovýsuv a polovýsuv.....A to prosím nebolo Indeco v malom okresnom meste, ale v centre BA!
0 0
nika224 nika224

nika224 je offline (nepripojený) nika224

Tiež už dlhšiu dobu uvažujem o vstavanej skrini a stále ma odrádza jediná vec - malý priestor za dverami, kam chcem skriňu umiestniť. Mám tam cca 52 cm po zárubňu dverí. Uvažovala som tiež len o koľajničkách a posuvných dverách. Tiež nechcem zadnú stenu, bočné steny, ani dno. Viete mi niekto, kto ste to už riešil poradiť? Ako ste riešili vnútro? Chcela by som, aby sa tam dali veci aj zavesiť, nechcem len poličky - len neviem ako na to... Som absolútne mimo týchto vecí, no úložný priestor by sa zišiel. Neviem si predstaviť ani tie závesné dvere. Netuším, čo je to polovýsuv a čo plnovýsuv. Viete mi to niekto objasniť?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
nika224 Pozri príspevok
Tiež už dlhšiu dobu uvažujem o vstavanej skrini a stále ma odrádza jediná vec - malý priestor za dverami, kam chcem skriňu umiestniť. Mám tam cca 52 cm po zárubňu dverí. Uvažovala som tiež len o koľajničkách a posuvných dverách. Tiež nechcem zadnú stenu, bočné steny, ani dno. Viete mi niekto, kto ste to už riešil poradiť? Ako ste riešili vnútro? Chcela by som, aby sa tam dali veci aj zavesiť, nechcem len poličky - len neviem ako na to... Som absolútne mimo týchto vecí, no úložný priestor by sa zišiel. Neviem si predstaviť ani tie závesné dvere. Netuším, čo je to polovýsuv a čo plnovýsuv. Viete mi to niekto objasniť?
Máme asi rovnaký problém, tiež mám po zárubňu 52 cm. Riešim aj police, aj vešiaky, aj vešanie nohavíc. Vešiaky budú zavesené nie kolmo na dvierka, ale na výsuvných tyčiach a nohavice budú mať tiež špeciálny výsuvný diel na ich vešanie. Plnovýsuv a polovýsuv - funkcia je zrejmá už z ich názvu. Ozvi sa cez SS, keď doriešim, kľudne ti môžem poslať náčrt riešenia a skúsenosti.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

nika224 Pozri príspevok
Tiež už dlhšiu dobu uvažujem o vstavanej skrini a stále ma odrádza jediná vec - malý priestor za dverami, kam chcem skriňu umiestniť. Mám tam cca 52 cm po zárubňu dverí. Uvažovala som tiež len o koľajničkách a posuvných dverách. Tiež nechcem zadnú stenu, bočné steny, ani dno. Viete mi niekto, kto ste to už riešil poradiť? Ako ste riešili vnútro? Chcela by som, aby sa tam dali veci aj zavesiť, nechcem len poličky - len neviem ako na to... Som absolútne mimo týchto vecí, no úložný priestor by sa zišiel. Neviem si predstaviť ani tie závesné dvere. Netuším, čo je to polovýsuv a čo plnovýsuv. Viete mi to niekto objasniť?
NA to, aby si do skrine mohla pohodlne vešať napr. košele alebo iné veci na klasickom vešiaku, je treba hĺbku skrine aspoň 55 cm (po dvere). Aby tam mohli byť zavesené kabáty či bundy, je treba komfortnejšiu hĺbku 65 cm. Inak sa ti budú zavesené veci šúchať o dvere a zadnú stenu.

Riešením je vešanie vecí nie kolmo na dvere, ale na šírku na výsúvné ramená, ako spomína zalobaba.
0 0
nika224 nika224

nika224 je offline (nepripojený) nika224

Ďakujem, ďakujem, ďakujem...
Bolo mi jasné, že budem vešať veci na šírku. Len si vôbec neviem predstaviť, ako sú tam potom tie výsuvné ramená uchytené?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
nika224 Pozri príspevok
Ďakujem, ďakujem, ďakujem...
Bolo mi jasné, že budem vešať veci na šírku. Len si vôbec neviem predstaviť, ako sú tam potom tie výsuvné ramená uchytené?
sú upevnené zospodu police, ktorá je nad nimi
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

nika224 Pozri príspevok
Tiež už dlhšiu dobu uvažujem o vstavanej skrini a stále ma odrádza jediná vec - malý priestor za dverami, kam chcem skriňu umiestniť. Mám tam cca 52 cm po zárubňu dverí. Uvažovala som tiež len o koľajničkách a posuvných dverách. Tiež nechcem zadnú stenu, bočné steny, ani dno. Viete mi niekto, kto ste to už riešil poradiť? Ako ste riešili vnútro? Chcela by som, aby sa tam dali veci aj zavesiť, nechcem len poličky - len neviem ako na to... Som absolútne mimo týchto vecí, no úložný priestor by sa zišiel. Neviem si predstaviť ani tie závesné dvere. Netuším, čo je to polovýsuv a čo plnovýsuv. Viete mi to niekto objasniť?

Polovýsuv
- pri maximálnom otvorení zásuvky ostane určitá časť jej hĺbky (často okolo 8-10 centimetrov) stále zasunutá v korpuse skrinky.
Plnovýsuv - maximálnom vysunutí zásuvky je celá jej hĺbka vysunutá z korpusu skrinky. Praktickejšia umožní dokonalý prehľad o uložených veciach a zároveň zabezpečí aj pohodlie pri ukladaní vecí do zásuvky.
My máme napr. dve časti skrine len závesné, v oboch častiach máme sklopné vešiaky pod stropom a pod nimi závesnú tyč na košele blúzky obleky atď. Mne sa to osvedčilo ako veľmi praktické riešenie, potom máme dve časti policové kombinované so zásuvkami - drôtený program.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Máme aj dve atypické vstavané skrine v detských izbách, ktoré sú podkrovné.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ludmilla Pozri príspevok
Máme aj dve atypické vstavané skrine v detských izbách, ktoré sú podkrovné.
tie by ma zaujímali, nemôžeš sem hodiť foto?
0 0
janamelis janamelis

janamelis je offline (nepripojený) janamelis

Ahoj,
moja neter býva v paneláku na prízemí. Dala si urobiť vstavanú skriňu do spálne, ktorá jej zaberá celú stenu. Začalo jej plesniť. Ja som si dala urobiť vstavanú skriňu do chodby. Bývam v rodinnom dome, ktorý je zateplený. Dúfam, že mne sa to nestane.
0 0
nika224 nika224

nika224 je offline (nepripojený) nika224

ludmilla Pozri príspevok
My máme napr. dve časti skrine len závesné, v oboch častiach máme sklopné vešiaky pod stropom a pod nimi závesnú tyč na košele blúzky obleky atď. Mne sa to osvedčilo ako veľmi praktické riešenie, potom máme dve časti policové kombinované so zásuvkami - drôtený program.
Tiež by som veľmi uvítala, keby si, Ľudka, vedela pripojiť nejaké foto.
Vôbec si totiž neviem predstaviť napríklad tie sklopné vešiaky pod stropom. Ale nemusíš v skrini robiť poriadok len kvôli nám...
Rada by som totiž išla k niekomu už s hotovou požiadavkou, ako to chcem. Lenže ja sama vlastne neviem, čo presne chcem alebo teda, čo môžem chcieť.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

janaGT Pozri príspevok
tie by ma zaujímali, nemôžeš sem hodiť foto?
Sú to malé skrinky v detských izbách, ale deťom stačia, spodná časť je vešiaková.
Naposledy upravil ludmilla : 29.12.09 at 20:02
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

janamelis Pozri príspevok
Ahoj,
moja neter býva v paneláku na prízemí. Dala si urobiť vstavanú skriňu do spálne, ktorá jej zaberá celú stenu. Začalo jej plesniť. Ja som si dala urobiť vstavanú skriňu do chodby. Bývam v rodinnom dome, ktorý je zateplený. Dúfam, že mne sa to nestane.
No našim známym sa na prízemí vytvorili plesne aj za kuchynskou linkou. Ono je to s plesňami ťažký boj... Tiež uvažujeme nad vstavanou skriňou v spálni na celú stenu a priznám sa, ani ma nenapadlo myslieť na to, že by sa mohli začať tvoriť plesne. Máme vstavané skrine v chodbe a o nijakých plesniach nechyrujeme, tak dúfam, že s tým nebude problém ani v spálni.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ludmilla Pozri príspevok
Sú to malé skrinky v detských izbách, ale deťom stačia, spodná časť je vešiaková.
to máš na stropoch deos?
čo ťa vyšli tie skrine? tak cca.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

nika224 Pozri príspevok
Tiež by som veľmi uvítala, keby si, Ľudka, vedela pripojiť nejaké foto.
Vôbec si totiž neviem predstaviť napríklad tie sklopné vešiaky pod stropom. Ale nemusíš v skrini robiť poriadok len kvôli nám...
Rada by som totiž išla k niekomu už s hotovou požiadavkou, ako to chcem. Lenže ja sama vlastne neviem, čo presne chcem alebo teda, čo môžem chcieť.
No na poriadok ani čas nie je a ani chuť to hlavne
Tie fotky tu však nebudú visieť dlho.
Naposledy upravil ludmilla : 29.12.09 at 20:02
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

janaGT Pozri príspevok
to máš na stropoch deos?
čo ťa vyšli tie skrine? tak cca.
Deos to určite nie je, ale tie obklady sme robili už pred asi 8 - mi rokmi a čo to bolo netuším, kupovali sme to niekde v rakúskom Hornbachu. Suma okolo 800,-
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať