Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru dohodou - počas PN

Ahojte,
Prosím o radu. Pracovníčka nastúpila do zamestnania 1.2.2009. Pracovný pomer na dobu určitú do 30.9.2009. V mesiaci júl, august ( nebola v práci od 27.7.2009 - do 14.8.2009 )
a ani nezdokladovala uvedené obdobie. Napísali sme jej dohodu o skončení PP deň ukončenia 14.8.2009. Lenže dnes mi zavolala , že má PN od 10.8.2009 .
Na uvedené obdobie, ktoré nezdokladovala sme ochotný jej dať neplatené voľno.
Môžeme ukončiť PP dohodou počas PN ???? Prípadne prosím o radu ako máme v tomto prípade čo najsprávnejšie postupovať.
Ďakujem

Prajem príjemný pracovný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Ludula Pozri príspevok
    Pracovník mal uzatvorený PP na dobu určitú do 30.11.2010. Od 5.10.2010 je PN, ktorá stále trva. PP sme s ním ukončili a poslali odhlášky do SP a ZP. Ja sa chcem opýtať či mám do ZP poslať aj oznámenie o zmene zamestnávateľa k 30.11.2010 nakoľko toto oznámenie o zmene zamestnávateľa sme poslali ako začiatok PN.
    Ďakujem.
    Na ZP musíš poslať odhlášku na hromadnom oznámení: kód - 2; platnosť zmeny - K; dátum zmeny - 30.11.2010 (31.11.2010).

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Danielle369, zdenka131, mzdarka renca, Xanti, rodina1
    5

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ludula Pozri príspevok
    Pracovník mal uzatvorený PP na dobu určitú do 30.11.2010. Od 5.10.2010 je PN, ktorá stále trva. PP sme s ním ukončili a poslali odhlášky do SP a ZP. Ja sa chcem opýtať či mám do ZP poslať aj oznámenie o zmene zamestnávateľa k 30.11.2010 nakoľko toto oznámenie o zmene zamestnávateľa sme poslali ako začiatok PN.
    Ďakujem.
    Do ZP musíš poslať aj ukončenie PP zamestnanca. To znamená, že tam bude iný kód ako pri začiatku PN.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Ludula Pozri príspevok
    To viem, že pri skončení PP pošlem odhlášku : kód -2, platnosť zmeny-K-30.11.10.
    Ja len neviem , keď tento pracovník skončil PP k 30.11.2010, či mám k tomuto dátumu poslať aj ukonč. PN: kód-1 O.,platnosť zmeny-K, dátum zmeny-30.11.2010 keď tento pracovník, ktorý skončil PP je ešte na Pn-ke.
    áno, spravíš mu aj odhlášku, čiže ukončenie PP aj koniec PN, čiže kód 1O.. možeš to urobit na jednom tlačive..

    ľudka je offline (nepripojený) ľudka

    ľudka
    Ukončiť PP počas trvania PN môžete, ale iba so súhlasom pracovníka. Ináč musíte čakať na ukončenie PN a až potom ukončiť PN.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Spatne jej chcete dat neplatene volno?
    Ste si vedomi toho, ze pri neplatenom volne ju odhlasujete zo socialnej poistovne?
    Nebojite sa pokut, ked to urobite po 2 tyzdnoch?

    PP sa da ukoncit pocas PN dohodou, ziadny zakon to nezakazuje.


    Inak uz od 27.7. ste jej mali dat absenciu a ukoncit s nou po opakovanej absencii PP kvoli úporuseniu pracovnej discipliny.
    To mozete vlastne urobit aj teraz.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Čučoriedka 5 Pozri príspevok
    Ahojte,
    Prosím o radu. Pracovníčka nastúpila do zamestnania 1.2.2009. Pracovný pomer na dobu určitú do 30.9.2009. V mesiaci júl, august ( nebola v práci od 27.7.2009 - do 14.8.2009 )
    a ani nezdokladovala uvedené obdobie. Napísali sme jej dohodu o skončení PP deň ukončenia 14.8.2009. Lenže dnes mi zavolala , že má PN od 10.8.2009 .
    Na uvedené obdobie, ktoré nezdokladovala sme ochotný jej dať neplatené voľno.
    Môžeme ukončiť PP dohodou počas PN ???? Prípadne prosím o radu ako máme v tomto prípade čo najsprávnejšie postupovať.
    Ďakujem

    Prajem príjemný pracovný deň
    Počas PN môžte ukončiť PP dohodou, ak ho neukončíte a PN bude stále trvať aj po 30.9.2009, tak sa PP ukončí dobou na ktorý bol uzatvorený, čiže ku dňa 30.9.09 a to i vtedy keď zamnec bude stále PN
    Čučoriedka 5
    ivka70 Pozri príspevok
    Spatne jej chcete dat neplatene volno?
    Ste si vedomi toho, ze pri neplatenom volne ju odhlasujete zo socialnej poistovne?
    Nebojite sa pokut, ked to urobite po 2 tyzdnoch?

    PP sa da ukoncit pocas PN dohodou, ziadny zakon to nezakazuje.


    Inak uz od 27.7. ste jej mali dat absenciu a ukoncit s nou po opakovanej absencii PP kvoli úporuseniu pracovnej discipliny.
    To mozete vlastne urobit aj teraz.
    Ivka 70, ale keby sme jej na udedené obdobie dali absenciu a ukončenie PP pre porušenie pracovnej disciplíny dňom 7.8.2009 ( ona príde do podniku až 14.8.2009 ) nebolo by už neskoro aby sa hlásila na ÚPSVaR ??? a čo odhlášky do SP, a ZP ???

    ľudka je offline (nepripojený) ľudka

    ľudka
    Neviem, ja osobne by som asi navrhla zamestnávateľovi takého riešenie: teraz jej dám upozornenie na závažné porušenie pracovnej disciplíny, ktorého sa dopustila opakovanou absenciou v dňoch .............., s tým že z uvedeného dôvodu končím s ňou pracovný pomer dňom ukončenia PN.
    Či sa už rozhodneš pre absenciu, alebo neplatené voľno, tak či tak posielaš prerušenie poistenia do SP teraz už po termíne a k tomu ešte za neplatené voľné musíš odviesť ako zamestávateľ za ňu poistné do ZP.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Ak sa rozhodneš pre neplatené voľno, nezabúdaj na zdravotné poistenie, ktoré hradí zo svojho tvoj zamestnávateľ ... iba ak jej to vieš zraziť z výplaty .. ak ti podpíše dohodu o zrážkach zo mzdy ...

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    Pracovník mal uzatvorený PP na dobu určitú do 30.11.2010. Od 5.10.2010 je PN, ktorá stále trva. PP sme s ním ukončili a poslali odhlášky do SP a ZP. Ja sa chcem opýtať či mám do ZP poslať aj oznámenie o zmene zamestnávateľa k 30.11.2010 nakoľko toto oznámenie o zmene zamestnávateľa sme poslali ako začiatok PN.
    Ďakujem.

    Ludula je offline (nepripojený) Ludula

    žena Ludula
    vieraaaa Pozri príspevok
    Na ZP musíš poslať odhlášku na hromadnom oznámení: kód - 2; platnosť zmeny - K; dátum zmeny - 30.11.2010 (31.11.2010).
    To viem, že pri skončení PP pošlem odhlášku : kód -2, platnosť zmeny-K-30.11.10.
    Ja len neviem , keď tento pracovník skončil PP k 30.11.2010, či mám k tomuto dátumu poslať aj ukonč. PN: kód-1 O.,platnosť zmeny-K, dátum zmeny-30.11.2010 keď tento pracovník, ktorý skončil PP je ešte na Pn-ke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.