Zavrieť

Porady

satelit v účtovníctve

Dobrý deň,

môj šéf si kúpil do kancelárskych priestorov domáce kino, satelit a plazmu. chce si to dať do firemných nákladov, ale moje argumenty, že to ťažko pôjde, keďže sme záhradnícka firma, nebere do úvahy. Mimochodom, vôbec to na firemné účely ani nevyužije. Čo s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    liu Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    môj šéf si kúpil do kancelárskych priestorov domáce kino, satelit a plazmu. chce si to dať do firemných nákladov, ale moje argumenty, že to ťažko pôjde, keďže sme záhradnícka firma, nebere do úvahy. Mimochodom, vôbec to na firemné účely ani nevyužije. Čo s tým?
    Účtovať vrátane DPH ako nedaňový výdavok, alebo zistiť obhájiteľný dôvod na uplatnenie do daňových výdavkov a uplatnenie odpočtu DPH.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ak bude nástojiť na svojom rozhodnutí, nech svoju požiadavku napíše na doklad + podpíše.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    liu Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    môj šéf si kúpil do kancelárskych priestorov domáce kino, satelit a plazmu. chce si to dať do firemných nákladov, ale moje argumenty, že to ťažko pôjde, keďže sme záhradnícka firma, nebere do úvahy. Mimochodom, vôbec to na firemné účely ani nevyužije. Čo s tým?
    Iba sa zamýšlam:

    1. Si kúpil do kancelárskych priestorov. Ak to tam má, prečo by nemohol účtovať o tom?
    Ak to kúpil, a nemá v kancelárskych priestoroch, a má to doma, už je iná vec. Nech si zodpovedá sám, nemožeme si robiť holubník z účta a daní.

    2. Prečo by sa nemohlo využiť na podnikanie?

    Ak k Vám chodia zákazníci a ste záhradnícka firma, pustím Vám ako sa majú zalievať kvetinky, mám DVD od partnerov, ktoré možem púšťať zákazníkom
    - možem prezentovať záhradícke nábytky
    - možem zákazníkom ukázať, aké je vhodné rozmiestnenie kvetov v záhrade, kde majú zasadiť tuje, či vyzerá gíčovo trpazlík v záhrade, alebo sa tam hodí podla variantných riešení
    - v domácom kine pustím šum prírody, štebotanie vtáčkov, .....

    3. Ak využíva pre seba, že má s kancelárie druhý domov, a nechce sa mu ísť domov k žene , a čumí do bedne a pozerá nejaký horor, už to nie je na podnikanie.

    liu je offline (nepripojený) liu

    liu
    No ono je to skôr tak, že si v kancli robí svoj "brloh" a sa "skýva pred ženou". Hádam by sa to dalo aj obhájiť, akože prezentuje kvetinky a tak, ale čo by som povedala na satelitný prijímač (čo chytá markízu, stv...).

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    liu Pozri príspevok
    No ono je to skôr tak, že si v kancli robí svoj "brloh" a sa "skýva pred ženou". Hádam by sa to dalo aj obhájiť, akože prezentuje kvetinky a tak, ale čo by som povedala na satelitný prijímač (čo chytá markízu, stv...).
    Záhradnícka firma musí sledovať aj média, ved tam su relácie z tohto odboru. Je to obhájiteľné a je to o to ľahšie, že je to v kancelárskych priestoroch.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    liu Pozri príspevok
    No ono je to skôr tak, že si v kancli robí svoj "brloh" a sa "skýva pred ženou". Hádam by sa to dalo aj obhájiť, akože prezentuje kvetinky a tak, ale čo by som povedala na satelitný prijímač (čo chytá markízu, stv...).

    Teraz som už v úžase nad Tvojou obhajovacou snahou. . Idem ja......

    satelit v účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.