Zavrieť

Porady

chránené pracovisko

pekny den vsetkym poradakom,
som 50% invalid, dostal som z UPSVAR- u dotaciu na zacatie podnikania zatial fajn, ale na UPSAVAE -e mi vnutili zriadit si chranene pracovisko. Kedže budem podnikat z bytu, nemozem si uctovat take veci ako je najomne, energie atd. Pri mojej otazke pracovnicke na UPSVAR -e co vlastne mozem ziskat za statut chraneneho pracoviska som dostal odpoved "ja neviem".
Moze mi niekto poradit, ake je vyhoda chraneneho pracoviska, okrem dotacie, ktoru som dostal na rozbeh podnikania. V zakone su az tri paragrafy.
Dakujem vsetkym.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lml je offline (nepripojený) lml

    lml
    V prvpm rade nenechaj sa odbyť pracovníčkou na UPSVaR-e! Je povinná ti poradiť a ak ona sama nevie, musí sa poradiť s kolegyňou, od toho tam predsa sú. A to ti vravím skutočne zodpovedne, lebo na podobnom úrade pracujem. No a čo sa týka chráň. prac., tak pokiaľ viem, keby si zamestnával, nejakých ďaľších obč. so ZP, mohol by si dostávať z ÚPSVaR príspevok na mzdy týchto zamestnancov formou refundácie (§56 z. o službách zamestnanosti). To je pokiaľ viem jedna z tých najväčších výhod, ak nie jediná, no aj s tým príspevkom na mzdy zam. je spojená vysoká administratívna náročnosť, mesačne by si musel prekladať kopec papierov. Min. rok som pracovala v chránenej dielni a môj plat, ktorý preplácal úrad bol len 9200,- Sk, a to bolo v Bratislave, takže tiež to nie je ktoviečo. Ešte raz vravím choď na úrad, a musia ťa poriadne informovať.

    deezee je offline (nepripojený) deezee

    deezee
    Možete ich použiť:

    -na výdavky na dopravu materiálu, hotových výrobkov a na dopravu súvisiacu s poskytovaním služieb

    -vádavky na opravu a údržbu objektu,v ktorom je prevádzkované CHP, ak vlastníte tento objekt a náklady súvisia s prevádzkovaním CHP

    -výdavky súvisiace so zabezpečovaním činnosti a administratívy CHP, t.j. poštové a telekomunikačné služby, propagácia, reklama a inzercia, všeobecný materiál

    Ak nie ste vlastníkom bytu, tak uzatvorte zmluvu s vlastníkom o nájme a tým si môžete dať do výdavkov aj nájomné, náklady na energiu,vodné, stočné a na odvoz a likvidáciu odpadov. Ak zamestnávate ešte iného občana so zdravotným postihnutím, tak opravnením výdavkom sú aj jeho mzdy.

    Nerozumiem prečo Vám pracovníčka natlačila chránenú dieľnu a nie poskytnutie fin.príspevku na prevádzkovanie SZČ podľa § 57, kde sa príspevok poskytuje ako paušál.

    Určite sa informujte u pani na úrade, čo sú oprávnené výdavky a ako ich musíte štvrťročne zdokladovať.

    deezee je offline (nepripojený) deezee

    deezee
    V mojom predošlom príspevku beriem poslednú vetu späť v tej veci, že štvrťročne sa výdavky zdokladúvajú, je to opäť ročne.

    Určite sa, ale informujte ,čo všetko ako doklad opravneného výdavku môže byť!!!!

    chránené pracovisko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.