Zavrieť

Porady

Napálenie DVD z JVC kamery

Ahojtem prosím o radu. Chcela by som si napáliť videá z kamery JVC -Everio na DVD. Síce sa mi to aj podarilo, ale náše DVD Panasonic nechce disc čítať. Takže predpokladám, že by som mala videá "zmixovať". Totižto sú vo formáte MPEG a ovoriť v PC idú len cez program Clasicc media player. Vypalovací program mám NERO. No priznám sa, že som taký PC samouk a neviem anglicky, takže dosť problém. Poradí mi niekto ako nato. Vopraed ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Tvoj Panasonic ho neprehrá preto, že mu "neponúkaš" film vo formáte VideoDVD, asi nepodporuje DivX alebo je to video v inom nekompatibilnom formáte. Počítač si s tým poradí, ale stolný prehrávač nie.
    Ak máš NERO, dúfam že kompletný balík a nie len Nero expres, tak by ti mohla pomôcť jeho súčasť Nero Vision.
    Po jeho spustení dáš - Vytvoriť DVD - DVD video. Otvorí okno, tam dáš - pridať súbory - pridáš svoje z kamery, klikni na Ďalej, tu si vytvoríš menu - v prípade že si pridala viac kratších súborov, v hotovom DVD si budeš môcť spustiť priamo ktorý chceš. Program ťa navedie až k vypáleniu VideoDVD.
    Doporučil by som dať najprv video len uložiť na harddisk do niektorého adresára. Skontroluj si ten adresár, mal by obsahovať adresár Video_ts a v ňom musia byť súbory s príponami VOB, IFO a BUP. Tie vytvoril konvertor pri vytváraní VideoDVD, musia byť vždy a na každom VideoDVD. Skontroluj si film ( prehraj) či je v poriadku. Potom si ho dáš napáliť v Nero burning rom ako VideoDVD (nie ako data). Musíš pridať celý obsah tvojho adresára s filmom do prednastaveného adresára Video_ts v okne pri napaľovaní z NERO.

    mivera je offline (nepripojený) mivera

    mivera
    Stevo5 Pozri príspevok
    Tvoj Panasonic ho neprehrá preto, že mu "neponúkaš" film vo formáte VideoDVD, asi nepodporuje DivX alebo je to video v inom nekompatibilnom formáte. Počítač si s tým poradí, ale stolný prehrávač nie.
    Ak máš NERO, dúfam že kompletný balík a nie len Nero expres, tak by ti mohla pomôcť jeho súčasť Nero Vision.
    Po jeho spustení dáš - Vytvoriť DVD - DVD video. Otvorí okno, tam dáš - pridať súbory - pridáš svoje z kamery, klikni na Ďalej, tu si vytvoríš menu - v prípade že si pridala viac kratších súborov, v hotovom DVD si budeš môcť spustiť priamo ktorý chceš. Program ťa navedie až k vypáleniu VideoDVD.
    Doporučil by som dať najprv video len uložiť na harddisk do niektorého adresára. Skontroluj si ten adresár, mal by obsahovať adresár Video_ts a v ňom musia byť súbory s príponami VOB, IFO a BUP. Tie vytvoril konvertor pri vytváraní VideoDVD, musia byť vždy a na každom VideoDVD. Skontroluj si film ( prehraj) či je v poriadku. Potom si ho dáš napáliť v Nero burning rom ako VideoDVD (nie ako data). Musíš pridať celý obsah tvojho adresára s filmom do prednastaveného adresára Video_ts v okne pri napaľovaní z NERO.
    Takže ďakujem za odpoveď, ale väčšine nerozumiem. Nero obsahuje aplikácie aj Expres. Lenže nahrané súbory mám uložené na C, automaticky sa tam dostali z kamery po otvorení progravu EVERIO, kt. bol súčasťou kamery. Je to niečo ako záloha. Neviem ale kde sa dozviem tú príponu. Pri napalovaní v Nere, mi ukázalo- .MOD a to je teda zle.Ja netuším ako to premenujem. Ja som totálny laik

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    mivera Pozri príspevok
    Takže ďakujem za odpoveď, ale väčšine nerozumiem. Nero obsahuje aplikácie aj Expres. Lenže nahrané súbory mám uložené na C, automaticky sa tam dostali z kamery po otvorení progravu EVERIO, kt. bol súčasťou kamery. Je to niečo ako záloha. Neviem ale kde sa dozviem tú príponu. Pri napalovaní v Nere, mi ukázalo- .MOD a to je teda zle.Ja netuším ako to premenujem. Ja som totálny laik
    JE tu vaicej podobných tém, prečítaj si ich:

    http://www.porada.sk/t36502-digital-...nutie-dvd.html

    http://www.porada.sk/t81522-vypalovaci-program.html

    http://www.porada.sk/t84760-uprava-videa.html

    rozum je offline (nepripojený) rozum

    rozum
    Dá sa to ešte ak máte DVD rekordér a videorekordér.Ak sa dá urobiť videokazeta potom sa to prehrá na DVD rekordér a napáli na DVDčko.DVD rekordér musí byť s hardiskom

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    rozum Pozri príspevok
    Dá sa to ešte ak máte DVD rekordér a videorekordér.Ak sa dá urobiť videokazeta potom sa to prehrá na DVD rekordér a napáli na DVDčko.DVD rekordér musí byť s hardiskom
    To je škrabanie pravou rukou za ľavým uchom

    Napálenie DVD z JVC kamery

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.