Zavrieť

Porady

oneskorené dodanie výplatných pások

Ďakujem za odpoveď na môj predchádzajúci príspevok o vydávaní gastrolístkov zamestnancom. Ďalší problém týkajúci sa mňa a mojich kolegov je každomesačné oneskorené dodávanie výplatných pások. Ja sa teda pýtam , či zamestnávateľ neporušuje zákon ak na účet svojim zamestnancom pošle peniaze na účet v určenom termíne podľa pracovnej zmluvy, ale výplatné pásky dodá ,neviem z akého dôvodu ,až z 3-týždňovým oneskorením !!? Definuje toto tiež nejako zákon ? Vopred ďakujem za odpoveď .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    markoff27 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď na môj predchádzajúci príspevok o vydávaní gastrolístkov zamestnancom. Ďalší problém týkajúci sa mňa a mojich kolegov je každomesačné oneskorené dodávanie výplatných pások. Ja sa teda pýtam , či zamestnávateľ neporušuje zákon ak na účet svojim zamestnancom pošle peniaze na účet v určenom termíne podľa pracovnej zmluvy, ale výplatné pásky dodá ,neviem z akého dôvodu ,až z 3-týždňovým oneskorením !!? Definuje toto tiež nejako zákon ? Vopred ďakujem za odpoveď .
    Upravuje to § 130 ods. 5 ZP:

    (5) Pri vyúčtovaní mzdy je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi písomný doklad obsahujúci údaje o jednotlivých zložkách mzdy a o vykonaných zrážkach a o celkovej cene práce. Celkovú cenu práce tvorí mzda vrátane náhrady mzdy a náhrady za pracovnú pohotovosť a osobitne v členení preddavok poistného na zdravotné poistenie, poistné na nemocenské poistenie, poistné na starobné poistenie, poistné na invalidné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti, poistné na garančné poistenie, poistné na úrazové poistenie, poistné do rezervného fondu solidarity a príspevok na starobné dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnávateľ. Na žiadosť zamestnanca mu zamestnávateľ predloží na nahliadnutie doklady, na ktorých základe bola mzda vypočítaná.


    Z toho mi vychádza, že výplatnú pásku by mal zamestnávateľ odovzdať zamestnancom súčasne s výplatou. ZP ale nestanovuje sankcie, ak tak neurobí.

    Je to problém, ak vám dá pásky neskôr? Pokiaľ je to v tom istom mesiaci, tak ja by som problém v tom nevidel, aj keď to nie je podľa ZP.

    oneskorené dodanie výplatných pások

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.