Zavrieť

Porady

vymenené sklo , co teraz??????

ahojte poradáci, obraciam sa na Vás nakolko vo svojom okoli nemam nikoho kto by mi poradil.
Takze, cez zákonnú poistku sme na firemnom aute dali vymenit sklo predné . Teraz nam firma, ktora sklo menila vystavila fakkturu a povedali ze im mame zaplatit DPH a zvysok ze zaplati poistovna, ale ja ked ju zaevidujem a zaplatim len DPH tak mi bude stale vysvietena ze je nezaplatena , alebo mate nejaky postup? co sa stane ked DPH nezaplatime? ved na to je poistovna aby im zaplatila vsetko nie? prosim poradte ak viete. dakujem J.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martasch je offline (nepripojený) Martasch

    Martasch
    Čiastku, ktorú by mala uhradiť poisťovňa zaúčtuj ako pohľadávku voči poisťovni. Potom urob zápočet pohľadávka voči poisťovni a úhrada bez DPH firme, ktorá uskutočnila výmenu ska. Potom ti nebude nič svietiť úsamozrejme, keď uhradíť DPH firme/.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Janka 24 Pozri príspevok
    ahojte poradáci, obraciam sa na Vás nakolko vo svojom okoli nemam nikoho kto by mi poradil.
    Takze, cez zákonnú poistku sme na firemnom aute dali vymenit sklo predné . Teraz nam firma, ktora sklo menila vystavila fakkturu a povedali ze im mame zaplatit DPH a zvysok ze zaplati poistovna, ale ja ked ju zaevidujem a zaplatim len DPH tak mi bude stale vysvietena ze je nezaplatena , alebo mate nejaky postup? co sa stane ked DPH nezaplatime? ved na to je poistovna aby im zaplatila vsetko nie? prosim poradte ak viete. dakujem J.
    Od poisťovne dostanete krycí list, na základe ktorého zaúčtujete tak, ako máte napísané v predch. príspevku. DPH zaplatíte vy servisu.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Janka 24 Pozri príspevok
    este otázku, je to povinnosť zaplatiť tu DPH? čo sa stane ak nezaplatíme?

    Stane sa z vás dlžník / neplatič

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Janka 24 Pozri príspevok
    este otázku, je to povinnosť zaplatiť tu DPH? čo sa stane ak nezaplatíme?
    A prečo nechcete zaplatiť DPH?

    Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

    Janka 24
    ahoj ZuzanaP, ja som tu nebola dosť dlho a nevedela som ze mam od teba otazocku. Takze preco nechceme zaplatit DPH? ved ja neplatim zakonnu poistku pre nic za nic, koli comu mam platit dph? nie je jednoduhsie ist a vymenit sklo a mat pokoj? uz potom bez papierovaciek? mozno si chce niekto ponizit dph ale naco , najprv dph zaplatit a potom o to menej platit? ved to je uplne jedno nie? pa

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... žeby neboli plátcovia DPH?
    To nie je dôvod na nezaplatenie DPH.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... žeby neboli plátcovia DPH?
    tento spôsob v servisoch nepoznáš ? Je jednoduchší - bez papierovania - ako píše Janka 24

    - na ruku , bez dokladov, bez DPH ?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    veronikasad Pozri príspevok
    tento spôsob v servisoch nepoznáš ? Je jednoduchší - bez papierovania - ako píše Janka 24

    - na ruku , bez dokladov, bez DPH ?

    Lenže ak je servis poctivý.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.