Zavrieť

Porady

Študent na Karlovej univerzite a jeho zdravotné poistenie

Prosím poraďákov o pomoc.

Mám študenta ktorého nastúpi v jeseni do prvého semestra na Karlovu univerzitu v Prahe ( uvádzam, pretože vraj každá škola má to inak zariadené) a chcela by som sa poinformovať, ak mi niekto vie poradiť, ako je to so zdravotným poistením študenta v zahraničí, Dá sa nejako pripoistiť ... ??
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Ako student denneho studia bude mat standardne ZP - plati stat.
Pri vybaveni medzinarodneho zdravotneho preukazu ma potom v CR rovnako hradene zdravotnictvo ako Cesi.

Pokial ide o pripoistenie, tak existuje standardne pripoistenie pre pobyty v zahranici v komercnych poistovniach, kotre sa da uzavriet na par dni ale aj na cely rok.
O tom ,ci je to potrebne, treba pouvazovat.
Ceny mozu mat rozne poistovne rozne.

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

promont maja
Opäť by som Vás chcela poprosiť o pomoc. Prosím ... opäť ide o toho istého študenta. Keďže mi dnešným dňom jeho ocko predložil potvrdenie o návšteve školy a táto škola sa nachádza mimo územia SR, kam sa mám obrátiť, resp. akým spôsobom zistím, že túto univerzitu naša republika akceptuje?

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

promont maja
Práve som si stiahla z www stránky ministerstva školstva žiadosť o posúdenie štúdia v zahraničí, takže je moja predchádzajúca otázočka už vyriešená. Takže prajem všetkým príjemný zvyšok dňa a ospravedlňujem sa všetkým poraďakom.

Študent na Karlovej univerzite a jeho zdravotné poistenie

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.