Zavrieť

Porady

pracujúci starobný dôchodca

Ahojte,
prosím Vás vedel by mi niekto poradiť? Zamestnávame starobného dôchodcu, s ktorým bol skončený prac. pomer dohodou k 31.8.2009. Nárok na starobný dôchodok mu vznikol od 27.7.2009. Na aké odchodné má vlastne nárok? Všade sa píše len o odchodnom pri vzniku nároku na dôchodok, ale ako je to v tomto prípade? Prosím Vás pomôžte mi. Je to veľmi súrne a nejako sa s toho neviem vysomáriť.

Vopred ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monika12345 Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosím Vás vedel by mi niekto poradiť? Zamestnávame starobného dôchodcu, s ktorým bol skončený prac. pomer dohodou k 31.8.2009. Nárok na starobný dôchodok mu vznikol od 27.7.2009. Na aké odchodné má vlastne nárok? Všade sa píše len o odchodnom pri vzniku nároku na dôchodok, ale ako je to v tomto prípade? Prosím Vás pomôžte mi. Je to veľmi súrne a nejako sa s toho neviem vysomáriť.

    Vopred ďakujem za pomoc.
    § 76 ZP
    (6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    monika12345 Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosím Vás vedel by mi niekto poradiť? Zamestnávame starobného dôchodcu, s ktorým bol skončený prac. pomer dohodou k 31.8.2009. Nárok na starobný dôchodok mu vznikol od 27.7.2009. Na aké odchodné má vlastne nárok? Všade sa píše len o odchodnom pri vzniku nároku na dôchodok, ale ako je to v tomto prípade? Prosím Vás pomôžte mi. Je to veľmi súrne a nejako sa s toho neviem vysomáriť.

    Vopred ďakujem za pomoc.
    K akému dátumu požiadal o priznanie starobného dôchodku ?

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    monika12345 Pozri príspevok
    Ahojte,
    prosím Vás vedel by mi niekto poradiť? Zamestnávame starobného dôchodcu, s ktorým bol skončený prac. pomer dohodou k 31.8.2009. Nárok na starobný dôchodok mu vznikol od 27.7.2009. Na aké odchodné má vlastne nárok? Všade sa píše len o odchodnom pri vzniku nároku - nie pri vzniku nároku na dôchodok, ale ak mu bol SP priznaný dôchodok, musí mať rozhodnutie o tom na dôchodok, ale ako je to v tomto prípade? Prosím Vás pomôžte mi. Je to veľmi súrne a nejako sa s toho neviem vysomáriť.

    Vopred ďakujem za pomoc.
    Má nárok na odchodné v zmysle § 76 odst. 6 ZP, v prípade, ak je rozhodnutím SP starobný dôchodca.

    § 76
    Odstupné a odchodné




    (6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.

    pracujúci starobný dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.