Zavrieť

Porady

pracovné listy

Ahoj poradaci, píšem bakalárku a potrebujem názor skúsených pedagógov, ktorí majú skúsenosti s pracovnými listami, buď vlastnými alebo....
1. aké sú nevýhody uplatnenia pracovných listov v školskej edukácii
2. ako by ste zistovali vplyv pracovných listov na tvorivost žiakov
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Ahoj, robím v materskej škole a ja pracovné listy využívam veľmi rada. Ale nie rovnaké pre celú triedu. Je to náročné na čas, lebo musím pripraviť toľko variánt, koľko detí mám v triede. Tak mám istotu, že deti nebudú odkresľovať od kamaráta a budú pracovať samostatne. Nevýhodu v tom nevidím, ale je to len jedna z foriem práce. Určite nie je dobré využívať len to a nič iné. Treba striedať. A čo sa týka tvorivosti. To závisí od úlohy, ktorú v pracovnom liste deti plnia. A je jasné, že učiteľka je tam na to, aby deti usmernila a povzbudila, ak s tým majú problém. Ale podľa mňa sa takto deti učia do budúcna, keď už budú školákmi, plniť zadania učiteľa.

    ivuska100 je offline (nepripojený) ivuska100

    ivuska100
    Kolegovia prosím, ak máte skúsenosti s pracovnými listami, ktoré si určite vytvárate, pomôžte mi, dakujem

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    ivuska100 Pozri príspevok
    Kolegovia prosím, ak máte skúsenosti s pracovnými listami, ktoré si určite vytvárate, pomôžte mi, dakujem
    Mozem hovorit len o praci s pracovnymi listami na specialnej skole s mentalnym postihom. vyuzivaju sa prevazne na 1.st., su velkym prinosom, nakolko pomahaju hlavne jemnej motorike retardovanych deti, ich fantazii, predstavivosti.
    Nevyhoda- vypracovanie zabera velmi vela casu-.

    Mária B je offline (nepripojený) Mária B

    Mária B
    Z mojej skúsenosti, pracovné listy nútia žiakov k väčšej zodpovednosti a samostatnosti. I podľa mňa je dobré ak nemajú stále všetci rovnaké zadanie, ale to záleží od toho čo touto prácou sledujeme. Niekedy sa dajú využiť i na to, aby deti vedeli spolupracovať a poradiť sa navzájom. Ja tiež nevidím nejaké nevýhody, je len na učiteľovi, aby ich použil vhodne. I keď je pravda, že je to náročné na čas i ogranizáciu.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    ivuska100 Pozri príspevok
    Ahoj poradaci, píšem bakalárku a potrebujem názor skúsených pedagógov, ktorí majú skúsenosti s pracovnými listami, buď vlastnými alebo....
    1. aké sú nevýhody uplatnenia pracovných listov v školskej edukácii
    2. ako by ste zistovali vplyv pracovných listov na tvorivost žiakov
    dakujem
    Neber to prosím ťa ako iróniu, nedajboh sarkazmus, ale vplyv pracovných listov na tvorivosť žiakov je nulový;
    Na rozvoj tvorivosti žiakov má ale podstatný vplyv učiteľ, samozrejme aj tým, že vhodne a efektívne využíva PL vo vyučovacom procese.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    PL sú fajn, pomôžu pri hocičom, najlepšie sú tie, ktoré si vytvoríš sama na tému, na ktoú to potrebuješ.

    KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

    celoživotný pedagóg KATA50
    Pre nižšie ročníky ZŠ ešte vhodné, ale smerom ku 4.5....ročníku už naozaj na mňa pôsobia ako omaľovánky. Žiak pomaly nevie samostatne vytvoriť odpoveď na vypočítaný príklad. Lebo vždy iba dopĺňa slovo. Nečítajú texty s porozumením. Ja by som uprednostnila vo vyšších ročníkoch menej rozptyľovacích príbehov a obrázkov. Ale pracovný list - ako taký, je určite úžasná pomôcka pre učiteľa. Toť môj názor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.