Zavrieť

Porady

kupujem a predávam použité diely .. aké doklady vystavovať????

Dobrý den .
chcem sa spýtať aké doklady mám vystavovať keď sa zaoberám kúpou použitých predmetov od súkromných osob a následný predaj súkromným osobám ako i firmám.

uvediem priklad...
kupim od Jožka Mrkvičku zo Svidníka 2ks štartér na traktor.
jeden následne predám Ferkovi Mravencovi z Hornej .... /súkromná osoba nepodnikateľ/
a druhý predám Ing.Jozefovi Mrázovi známemu podnikateľovi s Bratislavy

Aké doklady im vystavím ja ako fyzická osoba podnikateľ???

ďakujem za vysvetlenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Aby si mal všetko v poriadku tak faktúru aj o nadobudnutí aj o predaji. Výdavkové a príjmové doklady ak to ide cez pokladňu. A potom viesť riadne účtovníctvo. Stačí takto vysvetliť v skratke?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Od Jožka Mrvičku (pravdepodobne nepodnikateľa) kúpiš štartér na základe kúpnej zmluvy. Pri realizácii platby v hotovosti mu vystaviš Príjmový pokladničny doklad (dostať v predajni tlačiv, vzor aj na webe).

    Pri predaji podla mojho nazoru staci faktura - aj Ferkovi Mravencovi (nepodnikatelovi) aj Ing. Mrazovi (podnikatelovi). Ak je to malo, podrobnosti je mozne riesit v kupnej zmluve. Pri realizácii úhrady v hotovosti by mal Ing. Mráz (podnikatel) vystaviť Príjmový pokladníčný doklad a odovzdať ti ho.
    Pri realizácii uhrady v hotovosti od Ferka Mravenca (nepodnikateľ) je vhodné mu dať podpísať tvoj Výdavkový pokladničný doklad (alebo zjednodušene si napísať na papier: Ferko Mravenec odovzdal a ja, danyell, som prevzal XY EUR za štartér... dňa, podpisy oboch).

    retko je offline (nepripojený) retko

    retko
    pripojim do temy podotazku:
    staci pisat meno Ferko Mrkvicka alebo tam musi byt aj adresa ?

    pred casom som niekomu nieco predal, dal mi vydavkovy doklad, ten som mu podpisal, ale napisal tam len meno, adresu nie, staci to ?
    Naposledy upravil retko : 29.08.09 at 20:02

    danyell je offline (nepripojený) danyell

    danyell
    ďakujem za odpovede.
    niečo mi však nie je jasné.
    ak kupim od sukromnej osoby pouźitú vec mám mám mu vystaviť príjmový doklad???nie vydavkový?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    danyell Pozri príspevok
    ďakujem za odpovede.
    niečo mi však nie je jasné.
    ak kupim od sukromnej osoby pouźitú vec mám mám mu vystaviť príjmový doklad???nie vydavkový?
    Výdavkový doklad vystavuješ ty a súkromná osoba by ti na ňom mala podpísať prevzatie peňazí
    marta bodonova
    Ja by som ešte k tejto téme, ja predavam použité náhradné diely nepodnikateľom a zatiaľ som stále písala len kupno predajnú zmluvu + súpisku s popisom tovaru a VD, dúfam, že to nebude veľký problém pri DK.

    kupujem a predávam použité diely .. aké doklady vystavovať????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.