Zavrieť

Porady

Pen. denník

Ahojte, mohli by ste mi poradiť či účtujem nasledovný prípad správne:

Dňa 30.7 som posielal poštou 3 rôzne balíky (3 rôzne faktúry trom rôznym odberateľom) na dobierku - každý jeden v hodnote 100 eur.

Za týždeň mi došla úhrada od pošty v jednej platbe za 3 balíky - 300 eur.

V PD som tých 300 eur zaučtoval ako príjem za výrobky v jednom riadku a dokladom mi je VzBU a v knihe pohĺadávok ku všetkým 3 faktúram mi poslúži ako doklad ten istý výpis a na základe rovnakého výpisu vyrovnám pohľadávky.

Je to tak správne? Alebo si to mám po jednom rozúčtovať v PD a číslo výpisu z BU bude stále ten istý v každom riadku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danci4 je offline (nepripojený) danci4

    danci4
    Ďakujem.

    Keď použijem možnosť rozúčtovania na 3 riadky, tak môžem priamo na výpise z BÚ označiť platbu napr. ako v tvojom príspevku BV-001-007-001 (1-2-3)? Alebo to tam mám nejako špecificky označiť?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mozes to oznacit aj vo vypise. Dolezity bude vystup z uctovnictva - kniha banky (neviem, v ako softveri uctujes) - tam sa to zobrazi v troch riadkoch.

    Je to aj otazkou zvyku, ci pises na uctovne doklady, alebo na zaver roka vsetko vytlacis.

    V kazdom pripade ti musi uhrn tych troch sum sediet a sediet ti stav banky.
    Naposledy upravil Lianka : 17.08.09 at 17:24 Dôvod: doplnenie

    veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

    veronkaj
    lianka ja mám tak podobne účtované v Alfe ked orange dáva šek na všetky faktúry spolu jednu sumu a k tomu mi pribudne ešte aj poštovné, Ja to dávam tým pádom do pokladne a mám to ako 3 samostatné výdavkové doklady číslované normálne v poradí, pretože ked potrebujem prečíslovať tak či tak by mi to potom očíslovalo samostatne, ktoré prilepíme k tej pošt. poukážke na papier. Súčet troch dokladov mi musí dať sumu na pošt.poukážke

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    veronkaj Pozri príspevok
    lianka ja mám tak podobne účtované v Alfe ked orange dáva šek na všetky faktúry spolu jednu sumu a k tomu mi pribudne ešte aj poštovné, Ja to dávam tým pádom do pokladne a mám to ako 3 samostatné výdavkové doklady číslované normálne v poradí, pretože ked potrebujem prečíslovať tak či tak by mi to potom očíslovalo samostatne, ktoré prilepíme k tej pošt. poukážke na papier. Súčet troch dokladov mi musí dať sumu na pošt.poukážke
    Ja to presne tak isto robim .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.