Zavrieť

Porady

Podkopanie základov

Dobrý deň. Včera som vložila svoj príspevok do sekcie stavbári, lebo som dúfala, že mi nejaký odborník pomôže s mojim problémom. Keďže sa tak nestalo napísala som dnes sem. Mám problém, ktorý by som potrebovala vyriešiť. Pozemok máme obmurovaný 2,5m plotom z durisolu + 0,8 m základ / je riešený aj ako protihluková bariera, pretože asi 4m od neho je cesta 2.triedy/. Teda je prakticky celý z betónu. Sused chce v zelenom páse pred plotom viesť kanalizáciu pričom sa po dlžke cca.30m dostáva pri výkope 1,5m pod základ nášho plota, vo vzdialenosti 1m od plota. Požiadal stavebný úrad o stavebné povolenie a my sme prizvaní ako susedia. Bojíme sa, že dôjde k porušeniu základov a to aj plota, ktoré sa nemusí prejaviť hneď. Máme sa obrátiť na nejakého statika alebo čo máme robiť? Môže dôjsť k porušeniu plota? Najhoršie je , že projektantka, ktorá to navrhla nám tvrdí, že sa nič nestane. On musí ísť do hlbky od 2,10 až po 2,70 kvôli spádu 1%. Prosím poradte mi. Veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    myslim ze by to malo byt v poriadku. ale od suseda by som chcel nejaky podpis, ze keby vam plot padol tak ho zase postavi. budete moc pokojne spavat.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Treba si plot nafotiť,a dať podpísať susedovi že je v poriadku.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    220870 Pozri príspevok
    Treba si plot nafotiť,a dať podpísať susedovi že je v poriadku.
    a este aby vedel ako ma vyzerat ked ho bude stavat

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na druhú stranu treba povedať že sa to dá urobiť.Ale nemôže to kopať partia bratrancov, ale skúsený bagrista .Zároveň je nutné výkop poriadne pažiť a to nevie hocikto.Ja osobne ako firma by som takúto zákazku nevzal.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Snad to nechcu kopat rucne? Chandler musis uznat, kto by ich tam poslal rucne kopat,toho uz treba obesit

    deskos je offline (nepripojený) deskos

    deskos
    Dobrý deň. Práveže celý výkop sa musí kopať ručne, to je podmienka od plynárov, lebo v tomto mieste ide súbežne plynové potrubie. Nová kanalizačná prípojka je navrhovaná cca. 0,5m od existujúceho plynového potrubia. Celý priestor, v ktorom sa má urobiť výkop a zároveň uložiť zemina je široký 2,2 - 2,4m. Včera sme mali stretnutie ústneho pojednávania s miestnim zisťovaním, na ktorom sme sa stavebníka spýtali, či mu bol vysvetlený celý postup prevádzania výkopu /paženie, zabezpečenie stien/ projektantkou, ktorá túto alternatívu prípojky navrhla, tak len pozeral, že o čom hovoríme. Projektantka sa tohto stretnutia nezúčastnila hoci bola pozvaná a ešte deň pred tým nám povedala. že si to vysvetlíme na mieste stretnutia.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    no ved prave, je jedno ci strojovo alebo rucne, lebo ten vykop treba zabezpecit a to nie je sranda. aj keby to kopali strojom, tak kvoli ukladaniu kanalizacie to musia zabezpecit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.