Zavrieť

Porady

školska reforma

aký je váš názor na školskú reformu, hlavne čo sa týka 1. stupňa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    ivanka1642 Pozri príspevok
    aký je váš názor na školskú reformu, hlavne čo sa týka 1. stupňa
    Som skeptik, aj keď niektoré veci treba oceniť ( napr. zníženie počtu žiakov v triedach - jednoznačné pozitívum - bolo treba urobiť už dááááááávno),

    Všetko to bolo veľmi narýchlo, veľa vecí nepremyslene ... Aj keď Milénium je už staré a fúzaté ...
    Obsah vzdelávania sa až tak veľmi nezmenil, ale čo je ešte dôležitejšie (horšie), nemení sa (a tak rýchle sa ani nemôže zmeniť - z roka na rok) filozofia nášho školstva, vzdelávacie metódy, formy, prístup k žiakom ...
    Reforma na papieri neznamená nič, do života ju budú uvádzať, resp. uvádzajú ľudia, v prvom rade učitelia, vedenia škôl,...
    Ešte aj dnes sa na mnohých školách na Slovensku učí ako za Márie-Terézie (česť výnimkám);

    Nahodila si veľmi šiiiiiiiiiiiiiiiirokú tému

    A čo ty, milá ivanka, cítiš niečo pozitívne na samotnej papierovej reforme?

    Zmenilo sa niečo k lepšiemu na vašej škole? Alebo sa niečo v najbližšom čase zmení, na čo sa tešíš????

    Reforma sa musí prejaviť v skvalitnení procesov v školách a to ešte potrvá ...

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    ja ako ekonóm školy som zistila, že sa nám zvýšila spotreba kancelárskeho materiálu, tonerov do počítačov.

    ivanka1642 je offline (nepripojený) ivanka1642

    ivanka1642
    Ked prišla tá slavna reforma, na začiatku bolo strašne vela papierovačiek, neučila som zatial v prvom ročníku podla noveho, tento rok m to čaká, tak chcem poznat nazor pedagogov, dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.