Zavrieť

Porady

Novy obciansky preukaz po strate. Treba to hlasit uradom?

Dobry den, prosim o radu. Som zivnostnik, po strate mam vybaveny novy OP. Je potrebne to nahlasit zivnostenskemu uradu, danovemu uradu, socialnej poistovni, zdravotnej poistovni, ... koli zmene serioveho cisla preukazu? Ak som temu zle zaradil, tak sa ospravedlnujem. Vdaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MUKAR je offline (nepripojený) MUKAR

    MUKAR
    Informoval som sa po uradoch suvisiacich s zivnostenskym podnikanim. Nieje potrebne to hlasit... Ak by to niekomu pomohlo...

    Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

    osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
    MUKAR Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu. Som zivnostnik, po strate mam vybaveny novy OP. Je potrebne to nahlasit zivnostenskemu uradu, danovemu uradu, socialnej poistovni, zdravotnej poistovni, ... koli zmene serioveho cisla preukazu? Ak som temu zle zaradil, tak sa ospravedlnujem. Vdaka za rady.
    fundovanú odpoveď ti nedám, ale v banke kde máš účet by si to mal nahlásiť určite....
    misoft Ale nehovor... Fakt?

    rennka je offline (nepripojený) rennka

    rennka
    Dobrý deň, ak štatutár menil OP, treba zmenu nahlásiť aj na Finančnú správu a Obchodný register? Ďakujem
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad kvoli čomu menil OP ?
    rennka skončila mu platnosť čípu
    misoft OP je preukaz totožnosti. Pokiaľ má čip a na ten je (možno) viazaný ZEP - vybaví si nový ZEP.
    FS je jedno, kedy, kde, kto menil OP - overujú sa ZEPy. Ak je platný, všetko je platné.
    avalik otazky sa nezadavaju do odpovedi,

    ale pozri si napr. registracny formular, na FS - uvadza sa c. OP statutara?
    detto navrh na zapis zmien sro do ORSR - vypisuje sa tam c. OP?
      zbaliť

    Novy obciansky preukaz po strate. Treba to hlasit uradom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.