Zavrieť

Porady

Neuhradená faktúra z minulého roku

No tak s týmto si naozaj neviem rady. Účtujem v JU a nie som ani platca DPH a dnes mi prišla nezaplatená faktúra vystavená 11/2008 teda upomienka na ňu a aj mi ju poslali. Bolo to za tovar, možno som si nevšimla či mi ju poslali naraz z tovarom alebo nie. Ale v účtovníctve mi pravdaže chýba. Tovar som objednávala a aj prevzala ale nie je to zaplatené. Teraz neviem, keď im to uhradím ako to dať do účtovníctva. Aký dátum dať na faktúru že kedy prišla...vôbec neviem čo s tým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Jennys Pozri príspevok
    No tak s týmto si naozaj neviem rady. Účtujem v JU a nie som ani platca DPH a dnes mi prišla nezaplatená faktúra vystavená 11/2008 teda upomienka na ňu a aj mi ju poslali. Bolo to za tovar, možno som si nevšimla či mi ju poslali naraz z tovarom alebo nie. Ale v účtovníctve mi pravdaže chýba. Tovar som objednávala a aj prevzala ale nie je to zaplatené. Teraz neviem, keď im to uhradím ako to dať do účtovníctva. Aký dátum dať na faktúru že kedy prišla...vôbec neviem čo s tým.
    skutočný, ak máš poštovú obálku, priši ju k faktúre. DF zaeviduj a uhraď (ak je to oprávnené). V JU to bude VOZD r. 2009 = kedy bolo zaplatené.

    Jennys je offline (nepripojený) Jennys

    Jennys
    No obálku práveže neviem kde som dala, nechápem. Ale mám k nej upomienku a tam dátum je, malo by to stačiť nie?

    invest je offline (nepripojený) invest

    invest
    Jennys Pozri príspevok
    No obálku práveže neviem kde som dala, nechápem. Ale mám k nej upomienku a tam dátum je, malo by to stačiť nie?
    Napíš i na faktúru skutočný dátum kedy prišla, a zaeviduj tým dátumom. V JU je to jedno aj tak sa účtuje o úhrade faktúry.

    turbo je offline (nepripojený) turbo

    Stavebný inžinier turbo
    Zdravím!
    Mám podobný problém. Faktúru som dostal koncom roka 2008, ale akosi som ju nezaevidoval a pozabudol na ňu. V lete v júli mi prišla upomienka na jej zaplatenie, čo som aj urobil.
    Ako sa tu už spomínalo do výdajov to ide v roku 2009, ale chcem sa spýtať, keďže som ju mal do záväzkov zaevidovať ešte v roku 2008 čo som neurobil, či je treba niečo urobiť s výkazom o majetku a záväzkoch, nakoľko tento by za rok 2008 po zeevidovaní záväzku bol iný. A podstata je tá, či nie je potrebné urobiť a podať nový opravný výkaz o majetku a záväzkoch na DÚ.
    Ďakujem za odpovede a prajem pekný deň!

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Zauctuj ako zaväzok v 2009, aj uhradu v 2009. Danovu povinnost to nemeni, uz by som rok 2008 nechala tak.

    turbo je offline (nepripojený) turbo

    Stavebný inžinier turbo
    Ďakujem za radu.
    Asi to bude najrozumnejšie riešenie.
    Začiatkom roka 2009 dám do evidencie záväzkov a v júli dám uhradenie. Iné mi asi neostáva.
    Pokojný deň i víkend všetkým!

    Neuhradená faktúra z minulého roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.