Zavrieť

Porady

Parkety po povodni

elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Vytopila som si byt vodou z pracky, a na laminatovych parketach sa mi urobili vybuleniny, neviem ako to inak nazvat.

Ma niekto skusenost, ci existuje sposob, akym to odstranit, alebo treba vymenit celu podlahu?
Usporiadat
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Povedal by som že vymeniť celú podlahu,laminátová nie je rozoberateľná.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som povedala, ze za jedno rok-dva ti to vyschne, len bud trpezliva.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

No to sa tesim. Takze vysledok - rok dva pockat, a ak to nevyschne, tak vymenit

Tak mi drzte palce, buduci tyzden pride poistovak.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
laminátová podlaha nevyschne.....
ak už nasiakla vodou...tak jedine vymeniť.....
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ak máš lepiacu, tá veru nevyschne, táto nová, myslím, že sa volá klik-klak sa dá rozobrať a nie je taká škoda. No to ťa ľutujem, nejde len o škodu, ale o tú robotu! Aj mne syn občas vyhodí hadicu, keď sa ide kúpať a zabudne mi ju dať späť. Pokiaľ to bude tiecť len po kúpeľni ešte je dobre, ale keď to pretečie..., tak mám aj ja o robotu postarané.

Skús sa opýtať odborníka, napríklad aj toho, čo ti to robil, ako sa dá niečo zachrániť.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Nemysli, ze sa z Tvojej skody tesim, ja ta lutujem, len som to chcela trochu odlahcit.
Skusenosti s laminatom nemam, my mame drevene, zatial nam nezatiekli, ale keby sa tak stalo, veru tiez neviem, co by to narobilo za garazdu.
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

elli
Vytopila som si byt vodou z pracky, a na laminatovych parketach sa mi urobili vybuleniny, neviem ako to inak nazvat.

Ma niekto skusenost, ci existuje sposob, akym to odstranit, alebo treba vymenit celu podlahu?
Presne toto isté sa stalo mojej kamarátke. Vytiekla jej voda z práčky a leminátové parkety z toho vypučali. Laminát mali položený asi mesiac. Žiaľ, nedalo sa to opraviť, museli to len celé vymeniť (:
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

Dá sa to opraviť, vyrezať väčší kus a založiť nové, mangel tak opravoval kamošovi, a v pohode. Bolo s tým kus roboty, ale dá sa.
0 0
amelia amelia

amelia je offline (nepripojený) amelia

S21
Dá sa to opraviť, vyrezať väčší kus a založiť nové, mangel tak opravoval kamošovi, a v pohode. Bolo s tým kus roboty, ale dá sa.
Tiež mi to takto navrhovali, ale bolo nutné vymeniť od toho miesta až po stenu-takže kus.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
presťahuj pračku naspäť do kúpeľne...alebo zruš parkety ...
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

amelia
Tiež mi to takto navrhovali, ale bolo nutné vymeniť od toho miesta až po stenu-takže kus.
ale vždy lepšie ako meniť celú izbu
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A co tak vymenit cely byt?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
LDTD laminovaná drevotrieskovaná doska keď napučí, neodpučí... problém je jej okraje, ktoré nie sú chránené... povrch je OK ... avšak pri takomto probléme to buď vymeníš celé.. alebo sa zmieriš ako to vyzerá.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Karkulka, pracka JE v kupelni, to len ja som taka sikovna, ze som vodu zbadala az vtedy, ked z kupelne cez chodbu tiekla do izby

Inak, dusevne som uz vysporiadana s tym, ze to bude treba menit cele, len este som skusila poradu, ako malu iskricku nadeje, ci sa tomu predsa len neda vyhnut. Co uz. Najhorsie je ze to je detska... ale zasa na druhej strane, aspon moju decu prinutim zredukovat jej desiatky plysakov, dufam.....

Durisovad, dobry napad, vymenim moj byt za tvoj beries?

Inak, uz dlhsie sa pohravam s myslienkou na prerobenie bytu, a toto bol posledny impulz, takze vsetko zle je na nieco dobre. Ak by niekto chcel poradit, tak http://forum.living.cz/read.php?35,1171263, tam je moj pokus o podorys. Ak ste uz niekto takyto byt prerabali, sem s inspiraciami!
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

[QUOTE=ondrejvla]Ak máš lepiacu, tá veru nevyschne, táto nová, myslím, že sa volá klik-klak sa dá rozobrať a nie je taká škoda. No to ťa ľutujem, nejde len o škodu, ale o tú robotu! Aj mne syn občas vyhodí hadicu, keď sa ide kúpať a zabudne mi ju dať späť. Pokiaľ to bude tiecť len po kúpeľni ešte je dobre, ale keď to pretečie..., tak mám aj ja o robotu postarané.
--------------------
V obyvacke mam zamkove parkety, raz sa podarilo nebadane mojej najzlatejsej dcere vyliat na ne vodu a dostatocne dlho ju ignorovat, az kym nenapucali parkety na dvoch miestach. Nastastie to bolo kusok od kraja a nebol problem vymenit to, robota na 2 hodiny, ale s patricnym komentarom, takze odvtedy si dava pozor tak nafrfli synovi preventivne, mozno to zaberie

No, pomohla som si, mam byt hore nohami a ten zatuchnuty puch kym sa to vsetko odvetra .... ak nepomoze preventivne hundranie, posli ho ku mne nech vidi a citi, ako to moze dopadnut

Diky vsetkym, ste zlati.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

čauko my sme to zažili včera, máme novonaklikané laminátové parkety v dome, ešte v ňom ani nebývame. Inštalatér nám mal zapojiť vodu,plyn aťď a jeden radiátor bol zle utesnený a tak pekne vytiekol POD PARKETY (kedže na tej strane ešte neboli obvodové soklíky). On síce tesnenie opravil ale parkety dalej neriešil a tak kým sme prišli domov čakalo nám prekvapko. Kliky-spoje zatial pekne napučali a oduli sa, tak nám neostávalo nič iné len milú podlahu na pol metra od steny rozklikať a vyutierať vodu ktorá stála na mirelone-samozrejme ten je nepremokavý. Parkety sú ale nepoužitelné takže ideme kupovať dalšie balenie a naklikať nové...
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Čítala som vaše zážitky s parketami, hrúza... Ja viem, že keď sa uvolnia parkety /tie lišty okolo steny/ tak je možné ak vyschnú nič sa nedeje.
Prerábali sme byt /jadro/ mala som plávajúce parkety v kuchyni aj na chodbe
a predsatavte si mám tam tie pôvodné Menili sme aj linku, celú kúpeľňu z obývačky vyrezali otvor do kuchyne, menili zárubne a dvere a perkety zostali v pohode. Ale problémy sme mali aj my, ani nechcem spomínať!!
Tak si teraz hovorím, že som mala šťastie.

Súcitím s každým kto má takéto problémy. A to je pravda, že každé zlo je na niečo dobré..takže hor sa do prestavby...

Hela
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Katty
Parkety sú ale nepoužitelné takže ideme kupovať dalšie balenie a naklikať nové...
Aké ideme kupovať parkety?Hádam inštalatér ide kupovať parkaty
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

elli-tip k prestavbe,suseda to tak urobila.Zrušila špajzu a tam si urobila sprchovací kút a umývadlo,zrušila kúpeľnu a zbúrala priečku medzi kúpeľnou a kuchyňou.Vyzerá to celkom dobre
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mila moja ELLI, byt s tebou menit nebudem, ale vdacne ta aj s tvojou milenou dcerkou ubytujem. A aj na plysaky v pivnici este miesto najdem. Len pridite!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať