Zavrieť

Porady

Tuje - Lykožrút

Smaragdove tuje - našiel som v suchých vetvičkách chodbičky plné čiernych chrobákov a úplne vyžraté konáriky zvnútra. Takže lykožrút.
Neviete co s tym? Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Drevine napadnutej týmto podkôrnym škodcom sa dá pomôcť len spílením napadnutej časti, čiže konára alebo vrchnej časti koruny, ak ide len o čiastočné napadnutie, alebo úplným výrubom v prípade, že je drevina zasiahnutá celá.
    Na lykožrúta funguje aj jed – a to ten istý, ktorý na naše „mandelinky“, teda pásavky zemiakové. Jed by sa mal dostať hlavne k vnútorným vetvičkám, teda bližšie ku kmeňu. Lykožrút sa častejšie vyskytuje v horných a slnečných častiach stromu. Taktiež je vraj nutné do roztoku jedu pridať nejaký kontaktný prípravok (napr. „Jar“), aby chemikália vydržala čo najdlhšie nalepená na vetvičkách.
    Na jar bude potrebné vysledovať 2-týždňové obdobie, keď sa hmyz rojí a sedí aj na povrchu stromu. Vtedy je zásah najúčinnejší.

    tibor_mt13 je offline (nepripojený) tibor_mt13

    tibor_mt13
    ano tento clanok som uz nasiel tiez, ale vdaka.
    len som dufal, ze niekto vie toho viac :-)

    tibor_mt13 je offline (nepripojený) tibor_mt13

    tibor_mt13
    lykozrut tujovy - Opakovane ich osetrujte v dvojtyzdnovych intervaloch beznymi pripravkami proti zravym skodcom (Actara, Calypso, Karate, Mospilan a pod.)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.